Tek kişilik tiyatro oyunu “Düş, resim ve unutulmuş zamanlar” Paris’te tiyatro severler ile buluştu. Paris Kültür Sanat’ın (PKS) sahneye koyduğu, Emrah Koyuncu’nun yazıp yönettiği ve oynadığı eser büyük beğeni topladı.

PKS yeni tek kişilik tiyatro eserini sahneye koydu. “Düş, resim ve unutulmuş zamanlar” isimli tek kişilik oyun hafta sonu tiyatro severler ile buluştu.

Emrah Koyuncu’nun yazıp yönettiği ve oynadığı eser, aralarında UNESCO’nun Türkiye  Daimi Temsilcisi ve Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı’nın da bulunduğu izleyenlerin büyük  beğenisini topladı. Paris’te ilk sahne deneyimini hayata geçiren genç tiyatro sanatçısı oyun bitiminde seyirci tarafından ayakta alkışlandı.

Emrah Koyuncu

“Düş, resim ve unutulmuş zamanlar” kendi yalnızlığında kavrulan bir ressamın, yaptığı resme ya da boyadığı tuale yüklediği farklı anlamlar ile başlıyor.  Yaptığı resme aşık ressamın yalnızlığı konu alıyor. Sahnede aşk, acı, mutluluk ve gerçeklik üzerine bildiği herşeyi söyleyen bir ressam ve o söyledikce artan acıları tiyatro sahnesine taşınmış. “Sanatçının yalnızlığı mı? Yoksa yalnız bırakılmışlığı mı?” sorusunu soran eser kararı izleyicilere bırakıyor.

 Düş-resim-ve-unutulmuş-zamanlar

Oyun Paris’te bir çok sahnede gösterilecek

Oyunu sahneye koyan PKS Direktörü Ali İnan, eseri Fransa’da yaşayan bütün Türklere ulaştırmak istediklerini söyledi.  Tek kişilik oyunlarını Tiyatro severler ile buluşturmak isteyen Sivil Toplum Kuruluşları’ndan (STK) gelecek bütün tekliflere açık olduklarını belirten İnan, “Biz sanatı insanımızla buluşturmak istiyoruz. Bu nedenle derneklerden gelecek etkinlik isteklerine her zaman sıcak bakıyoruz.” dedi.

PKS

Leave a comment

Your email address will not be published.