‘Avrupa’nın Yıldızları’ ekibi geleceğin futbol yıldızlarını keşfetmek için Fransa’ya çıkarma yapıyor. Avrupalı Türk gençlerini Türk futboluna kazandırmayı hedefleyen organizasyon,13 Haziran’da Paris’te, 14 Haziran’da  Lyon’da Fransalı genç yetenekler ile buluşacak.

Fransa futbolunun Türk futboluna olan berzerliğine değinen Berkan Karlıdağ, «Bu yüzden Fransa’dan şeçtiğimiz genç futbolcuların uyum süreci kolay oluyor. Fransa futbolunun en büyük özelliği ise daha hızlı ve teknik olması. Bu nedenle Fransa’da kendini yetiştirmiş genç yeteneklerin Türkiye’deki takımlarda yer bulması hiçte zor değil» ifadelerini kullandı.

Bu yıl dördüncü kez Fransa’ya geleceklerini ifade eden Karlıdağ, geçen yıl yapılan seçmelerden memnun ayrıldıklarını ve seçtikleri genç yeteneklerden birçoğunun şuan Türkiye’de top koşturduğunu aktardı. Artık Türkiye’de çok sayıda teknik direktörün ve yöneticinin yakından takip ettiği bir organizasyon olduklarını ifade eden Karlıdağ, “Arzumuz ve beklentimiz Fransa’da genç yetenekleri keşfederek,  Avrupa’nın yeni futbol yızdızları arasına katmak. Türk futboluna kazandırmayı arzu ettiğimiz Fransalı genç yetenekler, teknik ekibimiz ile buluşturmak için 13 Haziran’da Paris’te ardından da 14 Haziran’da  Lyon’da  olacağız.” şeklinde konuştu.

2-avrupanin_yildizlari

İki gün sürecek seçmelerin ardından Fransalı genç yetenekler için yeni bir dünyanın kapılarının aralanacağını belirten Karlıdağ, seçmelerde yetenekleri ile öne çıkan genç futbolcuların, Türkiye’de  Bolu Abant’ta düzenlenecek ‘Avrupa Yıldızları’ kampına katılacaklarını dile getirdi.

Geçen dönem seçilen yetenekler Türkiye’de top koşturuyor

Avrupadan Türkiye profesyonel liglerine futbolcu kazandıran tek futbolcu seçme organizasyonu olduklarını belirten Karlıdağ, geçen yıl ‘Avrupanın Yıldızları’ seçmelerine katılan genç yeteneklerin birçoğunun Türkiye profesyonel liglerinde top koşturduğuna vurgu yaptı.  Bu isimlerden Emre Akbaba’nın Antalyaspor’da ardından Alanyaspor’da ve Türk Milli Takımı’nda forma giymeyi başardını dile getiren Karlıdağ, “Kazim Dülger Alanyaspor’a, Murat Çelik’i Eskişehirspor’a, Murat Satin’i Gençlerbirliği ve Hacettepe Spor Külübü’ne, Muhammet Ali Doğan ve Noyan Öz’ü Elazığspor’a ve  Nazif Tekin’i de Balıkesirspor’a  kazandırdıklarını açıkladı.

Paris ve Lyon seçmelerinin adresleri:

Avrupa’nın Yıldızları’ Paris futbol seçmeleri 34 Route de Lisses (Futbol Stadı) 9110 Villabè France adresinde, Lyon seçmeleri ise  Stade Pierre Frolet 3 Avenue de l’Europe, 38230 Chavanoz adresinde yapılacak. Her iki seçmenin de sabah saat 8. 30 da başlayacağı belirtiliyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.