Türk doktorlar, aralarında Fransızlarında bulunduğu 308 farklı ülkeden doktora ders verdi. Antalya’da devam eden tıp kongresinde Prof. Dr. Alper Çelik, tip 2 diyabet tedavisine yönelik Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirdiği ameliyatı dünyanın birçok ülkesinden doktor canlı yayında izledi.

Canlı yayında doktorlardan gelen soruları yanıtladı

308 hekimin ameliyatı canlı olarak  izlediği 5’inci Ulusal Obezite Cerrahisi Kongresi’nde, operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Çelik aynı zamanda Fransız, Alman ve diğer ülkelerden katılan doktorların sorularını yanıtladı.

“Şekersiz bir hayata başlayacak”

Prof.Dr. Alper Çelik, hasta 68 yaşındaki Emine Doğrusöz ile 2 yıldır irtibat halinde olduklarını söyledi. Hastanın ilaç ve insülin kullanmasına rağmen sıkıntılarının devam ettiğini kaydeden Çelik, “Emine hanım 16 yıllık şeker hastası ve 8 yıldır hem hap hem insülin kullanıyordu. Son dönemde sinir uçlarında hasarlar oluştu ve damar duvarlarında bozulmalar meydana gelmeye başladı. Ameliyat sonrası Emine hanım ilaçlara veda edecek. Şekersiz bir hayata başlayacak” diye konuştu.

Leave a comment

Your email address will not be published.