Türk Hava Yolları  (THY) yurtdışında yaşayan aileler için indirimli uçuş dönemini başlattı. Yurtdışında yaşayan aileler artık Türkiye uçuşlarında biletlerini yüzde 20 daha ucuza alabilecek. 1 Kasımda başlayan uygulama çerçevesinde indirimli bilet alacak kişilerin, aile bireyi olması ve soyadının farklı olmaması gerekiyor.  

Seçim önce yurtdışı Türkler için verilen vaatlerden biri olan Türk Hava Yolları ile (THY) indirimli uçuşların başladığı açıklandı. THY Frankfurt Müdürlüğü’den basına yansıyan açıklamalar çerçevesinde THY ile iki kişiden dokuz kişiye kadar aynı soyadını taşıyan aile mensuplarının seyahat etmesi durumunda yüzde 20 indirim kampanyasının 1 Kasım’dan itibaren hayata geçirildiğini açıklandı.

THY’den yurtdışı ailelere yüzde 20 indirim

THY Frankfurt Müdür Mehmet Akalın, yaptığı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimler öncesinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaptığı konuşmada verdiği sözün hayata geçirildiğini belirti. Yeni dönemde ”THY ile iki-dokuz kişi arasında ailecek seyahat edenlere yüzde 20 indirim yapılacağını ilan etti. 

Yeni düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların söz konusu kampanyadan faydalanabileceğini dile getiren  Akalın, 2 kişiden 9 kişiye kadar aynı soyadını taşıyan aile mensuplarının, THY ile seyahat ettiği takdirde yüzde 20’lik indirimden yararlanacağını dile getirdi. Basına yansıyan açıklamada yüzde 20 indirimli biletlerin THY ile çalışan bütün acentelerden ve THY ofislerinden alınabileceği ifade ediliyor. 

İndirimli bilet için aile olmak ve aynı soyadı şart

THY’nin yeni uygulamasından yararlanmak isteyen yurtdışı Türklerin en az iki kişilik bilet alması ve aynı soyadı taşıması gerekiyor. Yeni yönetmelikte ailelerin istifade edeceği düzenlemeler yapan yetkililer, indirimli biletleri aileler için 9 kişiiçin sınırlamış durumda. İndirimli bilet alacak kişilerin soyadı turması ve aile bireyi olduklarını ısbatlaması gerekecek. Tek kişilik seyahetlerde ve farklı soyadı olan aile bireyleri kanpanyadan yararlanamayacak.

Leave a comment

Your email address will not be published.