Geçtiğimiz Cuma günü 53 yaşındaki bir adam Ile de France bölgesindeki Yvelines şehrinde bir belediye otobüsünde bir müslümanı bıçakladı.

Adamın açıklamasıysa daha da fecaat. Müslüman şahıs arkadaşıyla konuşurken Kuran üzerine yemin eder. Bunu duyan adamm ise sakalı bulunan müslüman şahsa dönerek bu tip söylemler duymaktan sıkıldığını söyler. Genç müslüman ise İslam’la ilgili bir problemi varsa bunun kendi sorunu olduğunu söyler ve yerine oturur.

Sırtı dönük olan müslüman şahısa, daha sonra cebinden çıkardığı bıçağı üç kez saplayan Patrick adlı adama yolcular müdahele eder. Polisin olay yerine intikal etmesiyle şahıs derhal gözaltına alınır ve ivedi şekilde Pazartesi günü mahkeme karşısına çıkar.

Polise yaptığı açıklamada sakallı olduğu için korktuğunu onu terörist sandığını ve kendisini öldürmesinden korktuğunu söyler. Yapılan testlerde ise adamın kanında 2 mg alkole rastlandığı bildirilirken, adamın deprşeyonda olduğu bilgisi veriliyor.

Mahkeme adamı 6 ayı ertelemeli 2 yılı kesin hapis cezasına mahkum ederken, müslüman şahsın avukatı ise evli ve iki çocuklu olan müvekkilinin çok az bir farkla ölümü kaçırdığını belirtiyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.