Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Cambrai’de bir Türk, “ten rengi nedeniyle” silahlı saldırıya uğradı.

Cambrai Savcısı Remi Schwartz, Cumartesi gecesi bir kebap dükkanı yakınında bulunan 30 yaşlarındaki bir Türk’ün ‘dış görünüşü ve ten rengi’ nedeniyle silahlı saldırıya uğradığını söyledi. Cambrai Savcısı, saldırganın ise olay sonrası intihar ettiğini aktardı. Remi Schwartz olayla ilgili, saldırıya hedef olan mağdurun rastgele seçildiğini dile getirdi. “Çünkü mağdurun vücut renginin saldırganı memnun etmediğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saldırıyla ilgili de bilgi veren savcı, silahın üzerinde Fransız bayrağı bulunan bir araçtan ateşlendiğini aktardı. Saldırı sonrası saldırganın intihar ettiğini belirten Schwartz, araçtaki 1989 doğumlu bir kadın ile 1996 doğumlu bir erkeğin de gözaltına alındığını duyurdu. Saldırganın hedefini rastgele seçtiğini, başka hedefleri arama ihtimalinin de muhtemel olduğunu aktaran savcı, soruşturmanın Lille polisine devredildiğini belirtti.

Bu arada saldırıda sırtından vurulan Türkiye asıllı vatandaşın tedavisinin devam ettiği kaydedildi. Hayati tehlikesinin ise bulunmadığı belirtildi.

Saldırının, Cuma akşamı Paris’te 129 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarıyla bir bağlantısının olup olmadığı yönünde ise bir bilgi verilmedi.

Leave a comment

Your email address will not be published.