Fransa’nın güneyindeki kıyı kenti Nice’te Milli Gün kutlamalarına katılan kalabalığa yönelik saldırıda ölenlerin sayısı 77 olarak açıklandı. Fransız basını, terör saldırısı sonrası  onlarca kişinin de yaralandı belirtiyor.

fransa-milli-gunu-teror-saldirisi-nice-5

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

Polis, kalabalığı ezen kamyon sürücüsünün vurularak öldürüldüğünü fakat başka saldırganlar da olabileceği ihtimaline karşılık araştırmaların sürdüğünü açıkladı.

Bu arada Le Figaro gazetesi,  yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde kamyonetin içerisinde çok sayıda silah bulunduğunu kaydetti.

fransa--teror

TERÖRLE MÜCADELE SAVCISI TERÖR SORUŞTURMASI BAŞLATTI

Paris Terörle Mücadele Savcılığı,  Nice’de meydana gelen saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Daha önce saldırının terör saldırısı olup olmadığı yönünde yetkililerden net bir açıklama yapılmamıştı.

Öte yandan Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, halkın arasında dalan kamyon şöförünün aynı anda da halka ateş açtığını söyledi. Bunun da olayda hayatını kaybedenlerin sayısını artırdığını kaydetti.

fransa-nice-teror

İÇİŞLERİ BAKANI NİCE’E GİTTİ

Olay sonrası Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’nın da Nice’e gideceği açıklandı. Başbakan Manuel Valls’ın ise İçişleri Bakanlığı’na geçtiği, 14 Temmuz Ulusal Gün kutlamaları nedeniyle Avignon’da bulunan Cumhurbaşkanı François Hollande’ın da burada oluşturulan kriz masasına katılacağı bildirildi.

fransa--teror

Leave a comment

Your email address will not be published.