Strasbourg DİTİB bünyesinde geçtiğimiz 2015 Ekim ayında eğitime başlayan Özel Yunus Emre Lisesi ikinci eğitim yılında kapasitesini artırmaya devam ediyor.

Strasbourg Ateseliği’nden yapılan açıklamada 2015 yılında Lise 1 ve Hazırlık Sınıfı olmak üzere 2 sınıfa eğitim hizmeti veren Özel Yunus Emre Lisesi’nin 2016-2017 eğitim-öğretim yılında adı Özel Yunus Emre Okulu olarak değiştirildi. Okulda bu eğitim-öğretim yılında  Orta 1 (Sixième), Lise 1 (Seconde GT), ve Lise 2 (Premières; S, EŞ, STMG) sınıflarının hizmete girdiği kaydedildi. Okulun gelecek yıl da Orta 1 (Sixième), Orta 2 (Cinquième), Lise 1 (Seconde GT), Lise 2 (Première) ve Lise son (Terminale) sınıfı öğrencilerine hizmet vereceği aktarıldı.

DİTİB okul projesindeki amacın, ”Fransa’daki Müslümanlara kültürlerini, dini ve ahlaki değerlerini kaybetmeden başarılı olacakları bir eğitim hayatı sunmak.” olduğu vurgulandı.

İlkokul projesi de var 

DİTİB başkanı Dr.M.Fevzi Hamurcu lise ve ortaokulun yanı sıra ilkokul projesinin de olduğunu ve bunun için çalışmalara başlandığını ifade etti.

Leave a comment

Your email address will not be published.