Fransa’nın Hırvatistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Hırvatistan’ın recepisse ile ülkeye giriş çıkış izni vermediği duyuruldu.

Yaz tatilinin yaklaşması ile sıla yoluna çıkacak gurbetçiler de yavaş yavaş hazırlıklara başlıyor. Ancak karayolu ile Türkiye’ye gidecek Fransalı Türklerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir nokta var. Yarı yoldan geri dönmemek için Fransalı Türklere ‘Récépissé’ ile yola çıkmaması öneriliyor.

Fransa’da oturum kartı süresi dolanlara verilen Récépissé (geçici oturum belgesi) ile yola çıkacakların iki kez düşünmesi gerekiyor. Fransa’nın Hırvatistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Hırvatistan’ın recepisse ile ülkeye giriş çıkış izni vermediği duyuruldu. Büyükelçiliğin Fransız turistlere yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi, ”Kimlik ya da pasaport yenilemek için doldurulan başvuru belgesi, ya da valilik tarafından kart yenileme esnasında verilen Récépissé Hırvatistan’a giriş-çıkış için yeterli olmamaktadır.”

Fransız kimliği olanlara pasaport zorunlu değil!
Bunun yanı sıra, Fransız kimliği olanların Hırvatistan ve Sırbistan’a giriş-çıkışlarda pasaporta ise ihtiyaç duymadıkları duyuruldu.

Macaristan’da ülkeye girişte sorun çıkarıyor
Hırvatistan’ın yanı sıra Macaristan’ın da geçtiğimiz yıl Récépissé ile ülkeye girişte sorun çıkardığı belirtiliyor.

Kaynak: ARTI33.com

Leave a comment

Your email address will not be published.