Fransa’nın Lorraine bölgesinde geçici olarak çalışan 24 yaşındaki genç bir postacı, Nancy-PSG maçını kaçırmamak için bütün mektupları ormana bırakıp eve gitti

Lorraine bölgesinde bulunan Méréville kasabısının mektuplarını dağıtmakla görevli geçici olarak işe alınan 24 yaşındaki genç postacı, işinin uzun sürüp maça yetişememe korkusundan dolayı iki torba dolusu yaklaşık 370 mektubu ormana bırakıp evine maç seyretmeye gitti. Yerel gazete L’Est républicaine’in haberine göre 17’de başlayacak maçı kaçırmak istemedeği ve bir an evvel eve gitmek istediği için böyle bir şey yaptığını itiraf etti.

Zarfları jandarma buldu

Zarfları rastgele bulan jandarma derhal Posta servisine olayı bildirdi. Dağıtan postacının kimliği hemen tespit edilirken şahıs hakkında görevi kötüye kullanmaktan soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan sadece bir hafta önce çalışmaya başlayan postacının 16 Nisan’da Ceza Mahkemesi tarafından duruşması yapılacak. Postacı hem işinden olup hem de ciddi bir cezayla karşı karşıya kalırken, tuttuğu takımın PSG karşısında yaşadığı mağlubiyet de meselenin trajikomik diğer tarafını oluşturuyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.