Çalışma yasasını protesto eylemlerinde polis aracını kundaklayan 4 zanlı, “adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklu yargılanacak.

Fransa’da çalışma yasasını protesto eden göstericiler Paris sokaklarını cehenneme çevirmeye devam ediyor. Son olarak bir polis aracı 4 kişinin saldırısına uğramış ve araç ateşe verilmişti. Kundaklama olayının ardından yakalanan 4 zanlı “Kasten adam ölmürmeye teşebbüs” suçu ile tutuklu yargılanıyor.

Polsi aracını ateşe veren zanlılar Paris’te çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Radikal bir sol örgüte üye olan 18 ila 32 yaşlarındaki 4 zanlıya yönelik, “Güvenlik güçlerini öldürmeye kast etmek ve organize suç örgütüne üye olmak” suçlaması yöenltiliyor. 

Saldırıya uğrayan polise madalya takıldı

Cumhurbaşkanı François Hollande’ın de katılımıyla cumartesi günü yapılan törende, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, araçları göstericiler tarafından molotofkokteyli ile ateşe verilen 2 polis memuruna altın madalya takmıştı.

İnternete düşen ve yüzbinden fazla izlenen görüntülerde, göstericilerin 29 yaşındaki Martinik asıllı polis memuru Kevin Philippy ve kadın meslektaşı Alison Barthelemy’nin bulunduğu araca molotofkokteyli attığı ve araçtan çıkan polislere saldırdığı görülüyor.

Philippy’nin göstericilere karşı kendini savunması büyük övgüye neden olurken polisin cesareti büyük beğeni topladı.

Leave a comment

Your email address will not be published.