Paris büyük bir kültür şölenine ev sahipliği yaptı. Paris Kültür Sanat’ın (PKS) düzenlediği “Sanat Buluşması”na çok sayıda davetli katıldı. UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı ve Konsolos Müslüm Aygün’ün yanı sıra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ahmet Bakcan sanat buluşmasına katılan isimler arasında yeraldı.

VDT_0257

“YAŞASIN KÜLTÜR VE SANAT”

PKS Direktörü Ali İnan’ın kısa açılış konuşması ile başlayan gecede çok sayıda sanatçı, komedyen ve dansçı sahne aldı. Geceye katılan bütün sanatseverlere teşekkür eden İnan, toplumu bir araya getiren kültür ve sanatın önemine vurgu yaparak “Yaşasın kültü ve sanat” dedi.

VDT_0381

Gecede, hayatının bir bölümünü Paris’te geçirmiş edebiyat ve sanat dünyasının önemli isimlerinin ve Paris’te yaşayanların yakından tanıdığı isimlerin resimlerinin yansıtıldığı sinevizyon gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

VDT_0389

Bu yıl ilk defa düzenlenen kapsamlı sanat buluşmasının ardından PKS yetkilileri, gelecek yıl daha yoğun katılımlı ve bir kaç güne yayılabilecek büyük bir kültür festivalini hayata geçirmeyi planladıklarını belirti.

VDT_0282

Leave a comment

Your email address will not be published.