Paris’te yaşayan sanatseverler, Paris Kültür Sanat’ın (PKS) düzenlediği büyük sanat gösterisinde buluşacak.  18 Mayıs 2016 tarihinde bir çok sanatçı ve dans gurubunun sahne alacağı geceye bütün kültür sanat tutkunları davetli.

“Bir festivalin ilk adımını atıyoruz!”

PKS, Thetre le Palace’ta Paris’te yaşayan sanatçıları bir araya getirecek. Farklı sanat alanlarında faaliyet gösteren Türkiyeli sanatçıların yanı sıra Fransız ve Yunan sanatçılar ve Kazak Halk Oyunları ekibi gecede sahne alacak.

PKS yetkilileri, gecede hem Türkiye’nin farklı yörelerinden hem de dünyanın bir çok bölgesinden sanatçıları, biraraya getirmeyi hedeflediklerini belirterek, gecede Türk ve Fransız tiyatro gösterileri, şiir dinletileri, dans gösterileri, müzik dinletileri, komik skeçler ve sunumların yer alacağını açıkladı.

Geceye bizzat katılamayan bir çok Türkiyeli sanatçının olduğunu belirten PKS Genel Direktörü Ali İnan, ilerleyen dönemlerde yer veremedikleri santçılarında katılacağı büyük bir festival yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Uzun yıllar Paris’te yaşamış fakat şimdi aramızda olmayan bir çok sanatçı ve şairleri de unutmadıklarını ifade eden İnan, sanata emeği geçmiş isimleri sahnede anacaklarını belirtti.

“Bütün sanat severleri 18 Mayıs 2016 Saat: 20.00 de Thetre le Palace’ta buluşmak istiyoruz”

PKS’nin sanata gönül vermiş bütün kesimleri birarada buluşturmak gibi bir arzusunun olduğuna dikkat çeken İnan, “Bu geceden sonra  geleceğe kollektif bir festival bırakmak çin bütün sanat severleri 18 Mayıs 2016 Saat: 20.00 de Thetre le Palace’ta buluşmak istiyoruz” dedi.

Leave a comment

Your email address will not be published.