“Piyasadan büyük alacağımız var” komedi filmi 15 Ekim’de paris’te düzenlenecek gala ile sinema severler ile buluşacak. Cinéma MK2 Quai De La Loire’de düzenlencek gala gecesine filmin oyuncularının yanısıra konuk oyuncu olarak filmde rol alan   Ali İnan da katılacak. 

Fransalı sinema severler  yeni bir Türk komedi filmi ile buluşacak. Yaşanmış gerçek hikayelerden oluşan “Piyasadan büyük alacağımız var” filminin galası  15 Ekim’de Cinéma MK2 Quai De La Loire’de düzenlencek. Üç oyuncu arkadaşın, oyunlarına seyirci gelmemesi nedeniyle bir çıkış yolu aramasını konu alıyor. Ediz, Tarık ve Kadir; bahtsız yönetmen Ertem ve yardımcısı Ayşen ile bir araya gelerek, Genç Kafa ekibini kurarlar ve bir dizi projesi hazırlayarak kanallarla görüşmeye başlarlar. Görüştükleri kanallardan birine projelerini beğendiren ekip, umutla dizi için haber beklerken, kanalın diziyi araklayıp, başka bir ekiple çektiğini görür.

Yapımcılığını Sami Dündar’ın, yönetmenliğini Genç Kafa ekibinden Ekin Akçay’ın, yaptığı komedi filminin senaryosu da Genç Kafa’dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’a ait. Filmin başrollerini ‘’Genç Kafa’’ ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin’in yanı sıra, Baran Erdoğan ve Okan Sağlam üstleniyor.

Beyaz perdede tanıdık bir isim: Ali İnan

ali-inan

Filmin en komik sahnelerin birinde rol alan isim ise Paris’te yaşayan Türklerin yakından tanıdığı bir isim. Paris Kültür Sanat’ın kurucusu Ali İnan, “Piyasadan büyük alacağımız var” filminde Fransız bir sinema yapımcısını canlandırıyor. İnan, filmin Fransa’da gala gecesine özel olarak bir defaya mahsus  gösterileceğini hatırlatarak, sinema severleri 15 Ekim tarihinde düzenlenecek gala gecesine davet etti.

Gala adresi: 7 Quai de la Loire, 75019 Paris

Leave a comment

Your email address will not be published.