Geçtiğimiz Cumartesi akşamı saat 22:45’de Türk Kültür Merkezi’ne bağlı Pantin Camii önünde  karşıdan karşıya  geçmeye çalışan 45 yaşlarında bir Türk, belediye otobüsü tarafından ezilerek can verdi.

Kaza sonrası kaçmaya çalışan otobüs şoförü ilerleyen saatlerde Polis merkezine giderek teslim oldu. Şoför hakkında kasten adam öldürmekten soruşturma başlatıldı.

Kazanın ardından kaçan şöför tutuklandı 

Polis, yaptığı güvenlik kamerası incelemesinde şahsın karşıdan karşıya geçerken yola bakmadığını, şoförün şahsa çarptıktan sonra da durmak yerine kaçmaya çalıştığını belirtti. Başka bir görgü tanığı ise, şoförün çarptıktan sonra 200 metre kadar ilerleyip durduğunu ve otobüsten inip yerde yatan şahsın yanına kadar gittiğini ve daha sonra oradan tekrar otobüsle uzaklaştığını bildirdi.

Bobigny başsavcılığı şu an gözaltında olan otobüs şoförü hakkında kasten adam öldürme ve kaçmaya teşebbüs suçlarından soruşturma başlattı.

Camii yönetimi defalarca yaya geçidi için yetkililere başvuruda bulunmuş

Türk Kültür Derneği’ne bağlı Panten Camii’nden  Sefer Demirci, 45 yaşındaki şahsı tanıdıklarını ve olayın duyulmasıyla şok olduklarını söylerken “Şahıs camimize zaman zaman gelen birisiydi. Kendisinin taksi soforlüğü yaptığını biliyoruz. Diğer yandan camimizin önünde ne bir yaya geçidi ne trafik ışıkları var. 2013 yılından beri yetkililere bunları bildirdik ama bir çözüm getirmediler.” diye ekledi.

Leave a comment

Your email address will not be published.