Paris  Seine-et-Marne’de bir otomobil, bir pizza dükkanına girdi. 1 kişinin öldüğü olayda, yaralanan 7 kişinin tedavisi sürüyor. Saldırının terör ile ilişkili olup olmadığı araştırılıyor.

Pizzacıya otomobiliyle giren saldırgan, sekiz yaşında bir kızın ölümüne sebep oldu. 7 kişinin de yaralandığı saldırının görgü tanıkları,  aracın kasıtlı olarak ve süratle içeri sürüldüğünü ifade etti.”

Saldırıya şahit olanların ifadelerine göre, araç sürücüsü, önce restoranın yakınına park etti, daha sonra kasıtlı olarak aracını pizzacıya sürdü. Diğer bir görgü tanığı ise, pizzacının teras kısmına dalan aracın, bar kısmına çarparak restoranın içine sıkıştığını aktardı.:

Saldırgan gözaltına alındı

1 Kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin yaralandığı saldırıda, araç sürücüsü olay yerinde gözaltına alındı. Tedavileri süzen yaralılardan 5’inin durumunun ise ciddiyetini koruduğu ifade ediliyor. Güvenlik güçleri yaşanan olayın bir terör saldırısı olup olmadığı hakkında araştırma başlattıklarını duyurdu.

“Kasıtlı bir saldırı fakat terör bağlantısı yok”

Saldırı hakkında açıklama yapan Meaux Savcılığı, saldırının kasıtlı olduğunu fakat herhangi bir terör bağlantısın olamadığını düşündüklerini ifade etti.

Leave a comment

Your email address will not be published.