Fransa’da 15 yaşında bir çocuk terör eylemi hazırlığında olduğu şüphesiyle gözaltına alındı

Sabah saatlerinde Paris’in 20.bölgesinde gerçekleşen polis operasyonunda 15 yaşında bir çocuk, terör saldırısı hazırılığında olduğu ve geçtiğimiz hafta Notre Dame katedralinin önüne bırakılan tüplü araç olayının arkasındaki isim Rachid Kassim ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. 9 Eylül 2001 yılında doğan ve henüz reşit olmayan çocuğun soruşturma kapsamında nereleri hedef alacağıyla alakalı bir açıklama yapılmazken soruşturmanın derinleşmesiyle ilerleyen günlerde bunun daha iyi anlaşılabileceği belirtiliyor.
Fransız medyasına yansıyan haberlere göre, çocuğun Telegram denen uygulama üzerinden halen Irak’ta olduğu tahmin edilen Rachid Kassim ile görüştüğü iddia ediliyor.
Rachid Kassim’in geçtiğimiz haftalarda bir papazın da öldürüldüğü kilise saldırısı gibi bir çok eylemde rol oynadığı ve çocuklar üzerinde etki kurarak terör eylemleri yaptırmak amacı taşıdığı ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yine 15 yaşlarında bir çocuk bıçaklı saldırı yapacağı şüphesi ve Rachid Kassim’la bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Leave a comment

Your email address will not be published.