Paris Belediyesi’nden bir yetkilinin bildirdiğine göre Paris’te son iki senedir fare sayısı hiç olmadığı kadar had safhada.

Öyle ki bu kemirgenlere kalıcı bir çare bulmak neredeyse imkansız halde. Çok hızlı bir şekilde üreyen bu hayvanlara karşı Paris belediyesi bir kararname çıkararak savaş başlattı.

 

Farelerin sayısına en büyük delil, Paris’te bazı park ve bahçelerin kapanması. Paris belediyesi bazı bölgelerde tespit edilen farelerin park ve bahçelerde boy gösterdikleri ve ziyaretçilerle temas halinde olmamaları için geçici olarak kapattı.

 

Paris Belediyesi’nin çevreden sorumlu yetkilisi  Gilles Demodice, « Yer üstünde gördüğümüz farlerden daha fazla sayıda yerin altında var. Değişik tuzaklarla sayılarını azaltmaya çalışıyoruz ama insanların çevreye attıkları çöpler fareler için bir besin kaynağı. Farkında olmadan sayılarını çoğaltıyoruz » şeklinde konuşuyor.

 

Bugüne kadar Cambronne, Garibaldi, Saint-Jacques, Villemin ve Rosier bahçe ve parkları bu nedenle kapatılırken, Langlois, la Roquette ve Richard Lenoir parkları ise bu hafta farelerle savaş için kapatılacak.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.