Fransız ve Türk klasik müzik tutkunları Fazıl Say’ın konserinde buluştu. Mozart’tan üç sonat icra eden Say, dinleyenler tarafından ayakta alkışlanırken konser sonunda Türk bayrağı ile selamlandı.

Ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say, Paris’te müzik severler ile buluştu. Paris Theatre Des Champs-Elysees’de düzenlenen konserde sahne alan Say, piyano performansı ile dinleyenleri büyüledi. Mozart sonatları ile dinleyenlerin karşısına çıkan Say’ın ‘Alla Turca’ sonatı müzikseverlerin büyük beğenisini topladı. Mozart’ın onbirinci, onaltıncı ve onyedinci sonatlarını seçen ünlü müsisyen, tiyatro salonunu dolduran dinleyicilerden yoğun alkış aldı.

“Alkışların bozduğu derin sessizlik”

Fazıl Say konseri için tiyatro salonuna akın eden Fransız klasik müzik tutkunları, her sonat arasında sanatçıyı uzun uzun alkışladı. Yüzlerce kişinin oluşturduğu derin sessizlik sadece alkışlarla bozularken, usta müzisyen sık sık tempolu alkışlar ile sahneye tekrar çağırıldı. Son performansının ardından Türk bayraklarının açıldığı salonda Fazıl Say, Fransız ve Türk müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.