Toulouse’da arabasında seyr halindeyken cebindeki elektronik sigaranın bataryası patlayan şahıs az daha hayatından oluyordu.

22 Eylül Perşembe günü Toulouse şehrinde yaşayan Cédric, arabasında seyr halindeyken pantalon cebinde bulunan elektronik sigara bataryasının patlayıp alev almasıyla büyük bir şok yaşadı. Vücudunda ikinci derece yanıklar oluşan Cedric, işten eve dönerken başına gelen bu olayla ilgili, « Önce ıslık sesi gibi bir şey duymaya başladım, sesin nereden geldiğini anlamaya çalışırken bacaklarımda bir yanma hissetmeye başladım. Cebimden güçlükle çıkarabildiğim batarya birden bire arabanın içinde bir füze gibi sağa sola uçmaya başladı ve koltuğun bir bölümü ateş almaya başladı. » diye konuştu.

Her hangi bir kazaya sebebiyet vermeden arabayı durdurmayı başaran Cedric, bu sefer de arabasında çıkan yangını söndürmeye çalıştı. Önce yolda seyreden iki aracın kendisine yardım ettiğini daha sonra da Jandarma ve ambulansın olay yerine intikal ettiğini ifade etti.

“İyi ki arabada çocuklarım yoktu” diyen Cedric, üretici firmaya dava açacağını söylerken, tekrar normal sigara kullanmaya başlayacağını da sözlerine eklemeyi unutmadı.

Leave a comment

Your email address will not be published.