Resmi ziyaretler kapsamında Paris’te bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili ve MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural, Clichy-Gagny-Montfermeil Ülkü Ocakları’nın düzenlediği toplantıda Türk toplumu ile biraraya geldi. İktidarın dış politikasını eleştiren Vural, “Suriye’de vekaleten sürdülen bu savaş kimin için yapılıyor?”  sorusunu yöneltti.

Avrupa Birliği (AB) müzakereleri kapsamında remi heyette yer alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili ve MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural, Paris’te Türk toplumu ile biraraya geldi. Clichy-Gagny- Montfermeil Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Vural, burada kendisini karşılayan teşkilat yöneticileri ve partililere Türkiye’nin içinden geçtiği zor süreci anlatan bir konuşma yaptı.

mhp-fransa

Fransa Tük Federasyonu Başkanı Orhan İlhan, Paris Ülkü Bölge Başkanı Hasan Başer ve Clichy-Gagny- Montfermeil Ocakları Başkanı Bablu Çuban’ın yanısıra çok sayıda davetlinin katıldı. Toplantıda Vural, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin politikaları sert sözlerile eleştirdi.

“Bu vekaleten sürdürülen savaş kimin için yapılıyor?”

AKP’nin dış politikasının uyanlışlarla dolu olduğunu dile getiren Vural, hükümeti 3 saatte Şam Emeviye Camii’nde cuma namazı kılacaklarını söyleyenlerin ülkeyi bugün kendi sınıralrında cuma namazı kılamayacak hale getirdiğini söyledi. Diyarbakır Ulu Camii’nde yüzyıllar sonra ilk defa cuma namazı kınınamadığını hatırlatan Vural, “Bunun sorumlusu kim! Suriye’de vekaleten sürdürülen bu şavaş kimin için yapılıyor?”  sorularını sordu.

fransa-türk-federasyonu

Vural, “Dolmabahçe” sürecini yerden yere vurdu

Türkiye’de atan terör eylemlerine değinen MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, hükümet yetkililerine , Türkiye’nin doğu ve güney doğusunda süren sokağa çıkma yasaklarına rağmen bu yığınakların nasıl yapıldığını sordu. AKP iktidarını terör olaylarını tırmandırmakla suçlayan Vural, “ Terör olayları 2002 yılında sıfırlanmıştı. Dolmabahçe sürecinden sonra gelinen nokta ortada.” ifadelerini kullanrak  çözüm sürecini yerden yere vurdu. 

Vural konuşmasının ardından teşkilat yöneticileri ve partililer ile hatıra fotoğrafları çektirerek Paris ziyaretini sonlandırdı.

Leave a comment

Your email address will not be published.