Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Paris bürosu dualar ile açıldı. Açılış törenine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’a Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Ak Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yamankaradeniz ve çok sayıda davetli katıldı. MÜSİAD Paris Başkanı Hakan Kalaycı, davetlilere ve MÜSİAD üyesi iş adamlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “İnşallah MÜSİAD Paris ile MÜSİAD ailesinin yeni bir şubesi olacak. Biz de burada hep birlikte çok hayırlı çalışmalar yapacağız. Bunun için gayret edeceğiz” dedi.

“Yarım kalan şarkı tamamlandı!”

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak yaptığı konuşmada yarım kalmış bir şarkıyı tamamladıklarını vurgu yaparak, “Biz her açılışımızı bir bayram olarak değerlendiriyoruz. Bu noktadan bakıldığında da sık bayram yaptığımızı ifade etmeye başladılar. Neredeyse ayda bir iki defa bu açılışları gerçekleştirmenin gururu ve sizlerin desteği ile onurunu yaşıyoruz. MÜSİAD olarak bizim, Paris ve Fransa ile ilgili yarım kalan bir şarkımız vardı. Önceden başlatmış olduğumuz teşkilatlanma çalışmamızda temsilcilik noktasında faaliyetlerimizi sürdürüyorduk ama şubeleşme aşamasına gelememiştik. Bugün onun bir neticesi olarak Paris MÜSİAD’ımızın açılışı için bir aradayız.” ifadelerini kullandı.

12636Açılış törenine katılan Paris Diyanet İşleri ataşesi Gencağa Sayan’ın açılış öncesi yaptığı duanın ardından açılış kurdelesi kesildi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte MÜSİAD üyeleri ve davetliler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Leave a comment

Your email address will not be published.