Modacı Atıl Kutoğlu 2015-2016 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nu  Paris Büyükelçiliği konutunda düzenlenen defilede tanıtıldı.

Büyükelçi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil’in ev sahipliğinde gerçekleşen “Modern Osmanlılar” defilesi Parisli modacıların ilgi odağı oldu. Defile öncesi davetlilere kısa bir konuşma yapan Büyükelçi Akil, yapılan defilenin ayrı bir özelliğinin olduğunu vurgulayarak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla düzenlendiğini söyledi.

2015-2016 Sonbahar-Kış kolleksiyonu için terciğini ağırrlıklı olarak bursa ipeğinden kullanan ünlü modacı Atıl Kutoğlu, “Modern Osmanlılar” adını verdiği çalışmalarını 20 manken üzerinde tanıttı. Pantolon üstü tunik ve elbise boylarının uzun tutulduğu koleksiyon modacıların büyük beğenisini topladı.

Fransız basının da ilgi gösterdiği Atıl Kutoğlu’nun defilesini izliyenler arasında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran, Türkiye’nin OECD Büyükelçisi Mithat Rende, Türkiye’nin UNESCO Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı ve eşleriyle Avusturya’nın Fransa Büyükelçisi ve Avusturya Eski Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik de yer aldı.

Leave a comment

Your email address will not be published.