Ulusal Cephe’nin (FN) lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen’in korumaları soru sormak isteyen muhabire saldırdı.

“Quotidien avec Yann Barthes” proğramının muhabiri Paul Larrouturou, fuar ziyareti sırasında Le Pen‘e Avrupa Parlamentosunda (AP) hayali danışman çalıştırdığı iddialarına yönelik soru sormak isterken gazeteciye Le Pen’in korumaları saldırdı.

“Korumanız gerçekten AP’de danışmanınız mıydı?”

Le Pen’e “Korumanız, gerçekten Avrupa Parlamentosunda danışmanınız mıydı?” sorusunu yönelten Paul Larrouturou, apar topar dışarı çıkarıldı. Soruya yanıt vermeyen Le Pen’in korumaları muhabiri tartakladı. Muhabire saldıran korumalar ise gerekçe olarak Larrouturou’nun “görev başındaki polis memuruna saldırdığını” iddia etmesine karşın video kayıtları korumaları yalanlıyor.

Le Pen’in yolsuzluk iddiaları bir haftadır Fransa gündeminde

Le Pen’in AP’de yolsuzluk yaptığına dair iddialar son bir haftadır Fransa‘nın gündemindeydi. İddialara göre  Le Pen’in 2010 ila 2016 yılları arasında  AP’de danışman olarak gösterdiği Catherine Griset’in seçim kampanyasında çalıştırdığı ve 296 bin avroluk danışmanlık bedelinin  AP’ye geri ödenmesi istenmişti.

İstenilen parayı ödemeyeceğini açıklayan Le Pen‘in korumalığını yapmaya devam eden Thierry Legier için ödenilen 41 bin 500 avronun da şubat sonuna kadar AP’ye iade etmesi gerekecek.

Leave a comment

Your email address will not be published.