Geçtiğimiz haftalarda Korsika’nın Sisco kasabasında plajda yaşanan kavga bir anda Fransa’nın gündemine oturmuştu. Yargıya initikal eden olayda karar bugün açıklandı.

Kavgayla ilgili beş kişinin hakim karşısına çıktığı duruşmada, 33 yaşındaki Mustapha Banhaddou kesici aletle iştiraklı kavgaya karışmak suçundan iki sene kesinleşmiş hapis cezasına, diğer iki erkek kardeşi 6 aylık ertelemeli hapis cezasına çarptırıldılar. Kavganın diğer tarafında bulunan Lucien Straboni ve Pierre Baldi ise bir sene ve sekiz ay olmak üzere yine ertelemeli hapis cezasına çarptırıldılar.

12 saat süren duruşma sonunda Mustapha Benhaddou’nun avukatı kararı temyize götüreceklerini söyledi.

Sisco’da neler yaşanmıştı

Korsika’nın sahil kasabası Sisco’da, iddialara göre burkini mayo ile denize giren mağripli bayanın fotoğrafını çekmeye çalışan kasabanın çocuklarıyla mağripli aile arasında kavga çıkmış ve büyümüştü. Kasabalılar olayı şiddetle reddederken ailenin dışardan geldiğini ve palalarla küçük yaştaki çocuklara saldırdığını iddia etmişlerdi.

Fransız medyası ise bu olay üzerinden hem Korsikalıları hem de müslümanları olumsuz göstererek bir taşla iki kuş vurmakla suçlanmıştı.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.