Paris’te Yurtdışı seçim çalışmalarına katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  Başkanvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ankara’daki kanlı saldırının ardından ülkeyi yönetenlerin sorumluluk almamamasını eleştirdi. Aydın’ın Digiturk tepkisi ”Türkiye’nin çivisi söküldü!” oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  Başkanvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Fransa’da önemli açıklamalarda bulundu. Paris’te Fransa Türk Federasyonu’nun  düzenlediği programda Türk toplumu ile  biraraya gelen Aydın, Fransa Türklerinden mutlaka sandığa gitmelerini istedi. Bu seçimin hayati önem taşıdığına değinen Aydın,  Ankara’da yaşanan kanlı saldırının haberini de Paris’te aldığını belirterek, saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. Konuşmasında iktidarın oteriterleşmesini ve keyfi uygulamalarını eleştiren Aydın, Digitürk’ün 7 kanalı kanunsuz birşekilde platformdan çıkarmasına tepki gösterdi.

“Türkiye tarihinin en büyük terör saldırısını yaşadı, ülkeyi yönetenler sorumluluk almıyor.”

Fransa Türk Federasyonun’nun Paris’te düzenlediği toplantıya Federasyon Başkanı Orhan İlhan ile birlikte katılan Aydın, 1 Kasım seçimlerinin ardından Türk siyaseti üzerinden saray vesayetinin kalkacağını dile getirdi. Konuşmasının büyük bölümünü Ankara’daki kanlı terör saldırısına ayıran Aydın, hükümete ve AKP iktidarına yüklendi. Ankara’da yaşanan saldırının Türkiye tarihinde yaşanan en büyük terör eylemi olduğuna dikkat çeken Aydın, “Ankara’da yaşadığımız olay Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşadığı terör olaylarından en büyüğü. Bombanın orada patlamasına imkan veren ortamı kim sağladı Bunu yapanlar kadar yaptıranlar imkanı sağlayanlar ve o ortamı inşa edenlerin bu işi yapanlar kadar ağır bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Ülkenin başbakanı hiçbir konuda sorumluluk almıyor. Ülkeyi yönetenler hiç bu konuda sorumluluk almıyor. Türkiye kan gölüne dönmüş. PKK ile yürüttükleri çözüm sürecini sırf başkanlık hayalleri gerçekleşmedi diye ortadan kaldırıp bunu bir savaşa dönüştürenler bundan bir sorumluluk duymuyorlar.” şeklinde konuştu.

Koray Aydın’dan Digiturk tepkisi: ”Türkiye’nin çivisi söküldü!”

Digitürk’ten 7 ulusal kanalın çıkarılmasını sert sözlerle eleştiren Aydın “Türkiye otoriterleşmede o kadar üst noktaya çıktı ki aklına gelen her şeyi yapmakta beis görmeyen, anayasayı, kanunları tanımayan bu iktidarın son uygulamalarından bir tanesi de önce Tivibu platformundan, arkasından da Digitürk platformundan yedi kanalı keyfi bir uygulama ile çıkarmasıdır. Bir demokratik ülkede ülkeyi yönetenler buna asla cesaret bile edemezler. Türkiye’de bu işler nasıl bu kadar kolay oluyor? Çünkü Türkiye’nin çivisi söküldü. Dönem her türlü hukuksuzluğa her türlü anayasal hak girişimlerini çiğnemeye bunu yaparken de kanun tanımaz, tam bir diktatörleşme eğiliminde olan anlayışa dur deme zamanıdır.” ifadelerini kullandı.

Leave a comment

Your email address will not be published.