Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Enstitüsünde (İNALCO) eğitim gören Türkoloji bölümü öğrencileri “Türkiye Günü” düzenledi. Gün boyu süren etkinliğe, üniversitenin değişik bölümlerinde okuyan öğrenciler ve okulun öğretim üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Enstitüsü (İNALCO) merkez binasının amfi tiyatrosunda, Türkoloji öğrencileri “Türkiye Günü” düzenlendi. 7 yıldır istikrarlı şekilde düzenlenen etkinliğe, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. “Türkiye Gününe” katılan davetlilere öğrenciler tarafından hazırlanan geleneksel Türk yemekleri ikram edildi. Öğrencilerin sahnelediği folklor gösterisi büyük ilgi görürken, gösteri etkinliğe katılanlar folklor kıyafeti giymiş öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Katılımdan dolayı memnunuz” 

“Türkiye Gününü” gerçekleştiren öğrencilerden Kürşat Arıkan, “’Türkiye Günü’ farklı kültürlerden misafirlerimizin Türk kültürünü daha yakından tanınması için yapılan bir organizasyon. 7 yıldır düzenli olarak tertipleniyor. Biz mezun olduktan sonra da bu bayrağı başkalarına devrederek, bunun sürdürülmesini sağlayacağız” dedi.

Kimseden maddi destek almadık!” 

Türkiye Günü etkinlikleri kapsamında “Kimseden maddi destek almadık!” diyen Arıkan, geçen yıldan kalan paralar ile biraz da masrafa girerek, kimseden yardım almadan etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade etti. Folklor kostümlerinin satın alınmasında biraz zorlandıklarını söyleyen Arıkan, “Bu bağlamda emeği geçen ve destek veren bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.