François Hollande, Brüksel’deki terör saldırılarının ardından yaptığı açıklamada  terör tehdidin ciddiyeti karşısında hayati önlemler alınması gerektiğine vurgu yaptı. Terörün Brüksel’i vurduğunu belirten Holande, terörün hedefinin bütün Avrupa olduğuna dikkat çekti.

“Fransa’nın terör ile mücadelesi acımasız şekilde devam edecek”

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de gerçekleşen terör eylemlerinin ardından önemli açıklamalar yapan Hollande, “Terör Brüksel’i vurdu ancak hedef tüm Avrupa’ydı” dedi. Hollande, “Fransa, teröre karşı mücadelesine hem uluslararası düzeyde hem de ulusal düzeyde acımasız bir şekilde devam edecek. Fransa, sınırlarda, ulaşımda ve alt yapıda güvenlik seviyesini arttırıyor. Terörle mücadele uzun vadede soğukkanlılık ile gerçekleştirilmeli”dedi. . Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Fransa Cumhurbaşkanı, Fransa’nın Belçika ile dayanışma içinde olduğunu dile getirdi.

Fransa Başbakanı Manuel Valls “Savaştayız” dedi

Brüksel saldırılarının ardından “Savaştayız!” açıklması yapan Fransa Başbakanı Manuel Valls ise, “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Avrupa’da savaş eylemleriyle karşı karşıya kaldık” şeklinde konuştu.  İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve da yaptığı açıklamada, terör eylemlerinin ardından Fransız sınırlarına  Bin 600 Fransız askerinin daha konuşlandırılacağı bilgisine yer verdi.

Diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerden de güvenlik önlemlerini artırdıklarına ilişkin açıklamalar yapılırken, Almanya ve Hollanda da sınırlarda, havalimanlarında ve tren istasyonlarında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Leave a comment

Your email address will not be published.