Hepsi yalanmış! Saldırıya uğradım diyen Yahudi öğretmen tutuklandı

Kasım ayında 3 kişinin ırkçı saldırısına uğradığını söyleyen Yahudi öğretmen, yalan ihbarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Yerel La Provence gazetesinin haberine göre IŞİD’li 3 kişinin bıçaklı saldırısına uğradığını iddia eden öğretmenin yalan söylediği tespit etildi. Şüpheli şahıs gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bana Müslüman mı Yahudi mi olduğumu sordular. Onlara Yahudi olduğumu söylediğim zaman beni öldüreceklerini söyleyip üzerime koşarak beni yere düşürdüler.” diye konuşmuştu. Öğretmen verdiği yalan ifadede 2 kişinin kendisini bıçakladığını motosikletli üçüncü kişinin de olay anını kameraya aldığını söylemişti. Soruşturma kaynakları, öğretmenin dedikleriyle adli bulguların uyuşmadığını belirtirken doktorların da öğretmen de bıçak yarası tespit etmediğine vurgu yaptı.

Paris’i kana bulayan terör olaylarından 5 gün sonra gelen Yahudi öğretmene saldırı haberi, Fransız basınında geniş yer tutmuştu. Soruşturma kaynakları bu olay ile 11 Ocak’ta Kürt asıllı Türk vatandaşı 15 yaşındaki bir kişinin Marsilya’da bir Yahudi öğretmene saldırmasının karıştırılmamasını istedi.

Leave a comment

Your email address will not be published.