Yaz tatili için ailesiyle birlikte Aydın’a giden gurbetçi Şennur Olcay, Almanya’ya döneceği gün esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. 17 gündür kayıp kadını arayan yakınları, hayatından endişe ettiklerini söyledi.

Almanyada çalışan Şennur-Mustafa Olcay çifti, yaz tatili için Kurban Bayramından yaklaşık 1 ay önce Türkiye’ye gitti. Güzel bir tatilin ardından iki çocuğunu da alan Mustafa Olcay, Almanya’ya döndü. Ancak eşi Şennur Olcay birkaç gün daha Aydın’da kalmak istedi. Her gün eşi ve çocuklarıyla görüşen Şennur Olcay, dönüş için uçağa bineceği gün esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. 
17 gündür telefonla ve yakınları aracılığıyla her yere başvurmasına rağmen eşinden haber alamadıklarını belirten Mustafa Olcay, “Uçağın kalkacağı güne kadar diyalogumuz vardı. Konuşuyorduk. Yola çıkacağı gün irtibatımız kesildi. Yaklaşık 3 haftadır eşimden haber alamıyorum. Ne olur güvenlik güçleri ve Cumhuriyet Savcılığı eşimi bulsun” diye konuştu.

‘En azından çocuklarını arasın’

Biri kız iki çocukları olduğunu ve çocuklarının, annesine çok düşkün olduğu için zor günler yaşadıklarını belirten Olcay, şunları söyledi: “Annesi dönmeyince oğlum hastalandı. Günlerdir hastanede yatıyor. Eğer eşim kaçırılmadı ve başında zor bir durum yoksa da, hiç olmazsa çocuklarını arasın. Oğlumuz Ömer günlerdir hastanede yatıyor, O senin de oğlun bizi böyle bırakıp gidemezsin. Beni bıraksan bile çocuklarını bırakmaman lazım. Eşimin benimle bir sorunu varsa gereken ne ise yapmaya hazırım. Ancak yaşıyorsa, bir anne olarak evlatlarını aramasını bekliyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Leave a comment

Your email address will not be published.