Goussainville uzun zamandır beklediği yeni cami ve kültür merkezi için ilk adımı atıyor. Uygun arsayı buldukları müjdesini veren Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği Başkanı Musatafa Çelebi, 900 bin euroluk arsa için imza atmaya hazırlanıyor. “Geleceğimiz için ben de varım!” sloganıyla bir istişare toplantısı düzenleyen dernek bölge halkından destek istedi.

Goussainville Türk toplumu şehirde yetersiz gelen mevcut caminin yerine yeni bir cami ve kültür merkezi yapmak için ilk adımı attı. Goussainville Kültür ve Spor Derneği’nin konuyla ilgili düzenlediği istişare toplantısına Konsolos Müslüm Aygün, Din Hizmetleri Ataşesi Gencağa Sayan, Goussainville Belediye Başkan Yardımcısı Mehdi Nasser Benramadane ve çok sayıda davetli katıldı. Goussainville’de yaşayan Türk  toplumunun geleceğinin konuşulduğu istişare toplantısında yeni cami projesi hakkında bilgi verildi. 8 binden fazla Türkün yaşadığı bölgede halen hizmette olan caminin yetersiz olduğunu dile getiren dernek yönetimi, yapılacak yeni cami ve kültür merkezi hakkında bilgi vererek, bölge halkından destek istedi.

“Gelecek için ben de varım diyen herkesi destek olmaya çağırıyoruz.”

Bir buçuk yılı aşkın bir süredir yeni cami ve kültür merkezi için uygun bir arsa aradıklarını belirten Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği Başkanı Mustafa Çelebi, aranan arsanın bulunduğu müjdesini verdi. Dernek yönetimi tarafından belediye yetkilileri ile birlikte bütün görüşmelerin yapıldığına değinen Çelebi, özel şirket ve belediyeye ait olan toplamda 4 bin metrekarelik arsanın yaklaşık bir milyon 100 bin euroya mal olacağını açıkladı. Özel bir şirkete ait olan arsanın şehir merkezinde olduğunu ve Goussainville’de yaşayan Türk toplumunun ihtiyaçlarına cevap vereceğine dikkat çeken Çelebi, “Uzun çalışmaların ardından artık sonuca geldik. Şimdi kısa bir süre sonra imzaları atarak arsamızı alacağız. Türk toplumunu projeye sahip çıkmaya ve dernek yönetimine destek olamaya davet ediyorum.” dedi.Goussainville’deki istişare toplantısının sonunda davetlilere ve bölge halkına aşure ikram edildi.

Leave a comment

Your email address will not be published.