Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD, Seine Nehri’nde gerçekleştirilen gala ile Paris şubesini açtı. Genç MÜSİAD’ın Paris Başkanı Şahin  Hekimoğlu açılışta yaptığı konuşmada, gençler olarak yarınlar için daha büyük hedefler belirleyeceklerinin altını çizdi.

Paris Ticaret Müşaviri Müge Ilıcak ve MÜSİAD Dış Ticaret Çalışma Grup Başkanı Eyüp Akbal’ın da konuşma yaptığı gala gecesine  Paris Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Ahmet Bakcan ve Genç MÜSİAD Genel Başkanı Faruk Akbal’ın yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Paris Başkanı Şahin Hekimoğlu, Genç MÜSİAD’ın 2002 Yılında başladığına değinerek, “ Genç MÜSİAD,  2002 yılından günümüze yurt içinde 39 şube, yurt dışında bugün itibarı ile 14 şube ile hizmet veren genç sivil toplum kuruluşudur. Avrupa’da en güçlü sivil toplum kuruluşu olarak çalışmaktadır. Gençler olarak bizler yarınları beklemeden daha çok çalışarak, bir araya gelerek yarınlarımız için daha büyük hedefler belirlemeliyiz. Dedelerimiz ve babalarımız bu topraklara gelirken bizim şuanda sahip olduğumuz imkanlara ve fırsatlara sahip değillerdi. Bizler bu ülkenin dilini çok iyi konuşabilen imkanlarından en iyi şekilde faydalanabilecek fırsatları en iyi şekilde tespit edebilecek kapasiteye sahibiz. Bu kapasiteyi Genç MÜSİAD Paris çatısı altıda değerlendirip inşa etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

15070

Paris MÜSİAD Şubesinin Ekim 2014 de açtıklarını hatırlatan MÜSİAD Paris Başkanı Hakan Kalaycı ise Genç MÜSİAD’la güçlerine güç katacaklarını açıkladı. Galada konuşan bir diğer isim MÜSİAD Dış Ticaret Çalışma Grup Başkanı Eyüp Akbal da Genç MÜSİAD’ın  yarınlara büyük iş adamı yetiştirme konusunda bugünden temel atılan bir kuruluş olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de bunu başlatan ilk kuruluş MÜSİAD’dır” dedi.

Paris Ticaret Müşaviri Müge Ilıcak konuşmasında, MÜSİAD’ın açılması ve arkasından Genç MÜSİAD’ın “Biz de varız”  demesinin önemli ve gurur verici olduğuna değindi. Gala gecesine katılan Paris Yunus Emre Müdürü Dr.Ahmet Bakcan da 2006 yılında Yunus Emre Vakfı ile MÜSİAD arasında bir işbirliği protokolünün imzalandığını hatırlatarak kendilerinin de bu konuda yaptıkları teknik ve kültürel diplomasinin göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Genç MÜSİAD Paris2in açılış galası konuşmaların ardından konuşmacılara ve dernek üyelerine verilen pilaketler ile son buldu. 

Leave a comment

Your email address will not be published.