Geleceğin futbol yıldızlarından biri olmak isteyen yetenekli gençler Montargis’teki futbol seçmelerine katıldı. Türkiye’den gelen teknik ekip ve antrenörlerin karşısında ter döken gençler, seçilebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Köksal Şahin’in organizatörlüğünü yaptığı seçmelere, Türkiye’den çok sayıda eğitmen ve gözlemci katıldı. 45 dakikalık iki karşılaşmanın ardından Şahin, seçmelere katılan gençlerin aileleri ve velileri ile tek tek görüşerek, seçilen genç yeteneklerin yaz kampı için davet edilleceğini ifade etti.

“Amacımız genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmak”

Katılımın beklentilerin altında olduğuna dikkati çeken Organizatör Köksal Şahin , “Maalesef Fransa Türkleri ayaklarına gelen büyük fırsatı kaçırdı.” dedi. Samsunspor eski futbolcusu Ahmet Korkmaz ise Fransa’ya gelmelerinin nedenini yetenekli Türk gençlerini Türk futboluna kazandırmak olduğunu belirterek, “Her genç gurbetçi futbolcunun hayali Türk Milli Takımı’nda oynamaktır. Bunu sağlayabilirsek ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

“Katılımın Düşük olması bizleri üzdü”

Seçmelere katılan bir diğer isim Anadolu Üsküdar Sportif Direktörü Sadi Sincanlıoğlu  organizasyonu başarılı bulduğunu fakat katılımı yeterli bulmadığını belirtti. Sincanlıoğlu, “Katılımın düşük olması bizleri üzdü. Buna rağmen iki üç yetenekli arkadaşı keşfettik. İlerleyen günlerde bu işi organize eden Şahin bey aracılığıyla bu arkadaşları yaz kampımıza davet edeceğim.” dedi.

“Seçtiğmiz oyuncuları Türkiye’ye davet edeceğiz”

Ankaragücü Eski Teknik Direktörü Hasan Dindaroğlu “Tespit ettiğimiz yetenekli oyuncuları Türkiye’ye davet edeceğiz. Türkiye’de  birer kez daha görülmesi hem onlar adına hem de Türk kulüpleri adına faydalı olacağı kanaatindeyim.” ifadelerini kullandı.

“Fransalı Türkler için büyük şans”

Böyle bir organizasyonu düzenlemenin Türk gençleri için büyük bir şans olduğunu ifade eden Teknik Direktör Mehmet Fahir Genç,  “Bu fırsatı hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Oyuncuların genel durumuna gelince altyapı eğitimi almış çocukların belli seviyede olduğunu gözlemledik. 6 yıl önce geldiğimde izleme fırsatı bulduğum çocukların daha da geliştiklerini fark ettim. Bu kapsamda bugün gördüğümüz daha genç oyuncuların da yılmadan çalışmalarına devam etmeleri gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

“Türk futbolu gurbetçilere her zaman kucak açıyor”

Organizasyona Bolu Spor adına katıldıklarını belirten  Scout ekibi üyesi Tufan Das, “Türk futbolu gurbetçilere her zaman kucak açıyor. Avrupadaki evlatlarımızı Türk futboluna kazandırmak için elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Leave a comment

Your email address will not be published.