Fransız GSM operatörlerinin rekabet savaşı en çok tüketicinin işine yaradı. Telefon şirketleri açıkladıkları kampanyalarla müşterilerin tercihlerini zorluyor.

Bugüne kadar sunulan kampanya fiyatlarının en ucuzunu teklif eden GSM operatörleri rekabette sınırları zorluyor. Yeni kampanya döneminden yararlanmak isteyen kullanıcılar bu haberi okumadan karar vermesin.

Telefon tarifesini değiştirecek okurlamız için Fransız GSM operatörlerinin sunduğu kampaya fiyatlarınız okurlarımız için derledik.

Rekabeti yine Free Telecom başlattı

GSM operatörlerini rekabete sürükleyen Free Telecom yine kampanyanın fitilini ateşleyen şirket oldu. Free Telecom duyurduğu 2,99 euroluk tarife ile diğer GSM operatörleri için rekabet kapısını araladı.

Bouygues Telecom, B&You ile 3,99 euroluk paketini açıklarken diğer telefon operatörleri Orange, Sosh ile 9,99 euro aylık ve  1 yıl boyunca 20 Go artı olarak yıl içerisinde  5 Go Avupa’da internet kulanımı sunuyor. SFR de Red ile ayda 20 euroya 12 ay boyunca 100 Go ve  5 Go Avrupa’da internet kullanımı sunuyor.

Yılda 200 euro cepte kalacak

Yeni kampanyada Free’yi tercih edenler yıllık 200 euro,  B&You tarifesini tercih eden müşteriler  264 euro  ya da Sosh’u seçmeleri halinde 180 euro kar elde edecek.

Free Mobile : 2,99 €/ ay 1 yıl boyunca 100 Go + ve yurtdışında kullanım

Free yeni tarifesiyle piyasayı sarstı. Daha önce yeni abonelere 19,99’a sunduğu tarifesini 2,99’a düşüren Free ek olarak 100 Go internet mobile 4G ve 3G imkanı tanıdı. Arama ve mesajların bedava olduğu yeni hatta, ayrıca, Avrupa, Amerika, Güney Afrika, Avusturalya, Kanada ve İsrail’de de telefonunuzu Fransa’daymış gibi kullanım imkanı verdi. Free bu kampanyası ise internet sitesi vente-privée üzerinden gerçekleştiriyor. Bu kampanyadan yararlanmak için son 13 ay boyunca  vente-privée’de sunulan herhangi bir kampanyadan ararlanmamış olmak şartı aranıyor. Ayrıca 90 gün önce de Free hattını kapatanlar yine bu kampanyadan yararlanamayacak.

Kampanya, numara taşıma yada yeni numara alma da dahil tüm yeni abonelikler için geçerli.

SIM: 10€

Kampanyadan yararlanmak için son tarih: 28 Mart 2017, 6h00

B&You : 2,99 €/ ay, 1 yıl boyunca 20 Go

Bouygues Telecom da,  B&You  ile Free Mobil’in tarifesi ile aynı imkanlara yakın yeni bir kampanyanın startını verdi. Daha önce 24,99 Euro’ya sunduğu 20 Go 4G interneti 1 yıl için 2,99 Euro’ya satışa sundu. Tarifenin içinde Fransa içerisinde her yöne sınırsın konuşma ve mesaj imkanı bulunuyor. Ancak yurtdışı için herhangi bir imkan ise söz konusu değil.

Kampanya yeni aboneler için geçerli. Her ev de sadece bir hat alabiliyor.

SIM  : 10€ 

Kampanya için son tarih : 28 Mart 2017 

Sosh : 9,99 €  20 Go + 5 Go/yıl Avrupa ve DOM’da kullanım

Orange, Sosh ile çok nadir kampanyalarından birini gerçekleştiriyor. 20 Go internet ve yıl içerisinde Avrupa’da 5 Go’lık internet kullanım imkanı sunan tarife, 24,99 yerine ilk bir yıl için 9,99 Euro’dan satışa sunuldu. Tarife, Fransa için her yöne sınırsın konuşmanın yanı sıra, Libon uygulaması üzerinden kullanıcılarına yurtdışındayken de sınırsız konuşma imkanı tanıyor.

Kampanya, yeni aboneler için geçerli. Orange ya da Sosh aboneleri tarife değişikliği de gerçekleştiremezler.

SIM : 1 €

Kampanya için son tarih: 26 Mart 2017

Leave a comment

Your email address will not be published.