Paris’te açılan Diş Sağlığı Merkezi, Fransa’da yaşayan Türkler için bir girişimcilik ve başarı hikayesi. 2014 Mayıs ayında Türk işadamı Hasan Çokgül tarafından hayata geçirilen proje bugün Fransalı Türklere örnek gösterilebilecek önemli bir yatırım.

2014 yılında bir kaç diş hekimi ile klinik projesini hayata geçiren Çokgül, Paris’in Kuzey banliyösünde açtığı (Centre de Soins Dentaires Arnouville) Diş Sağlık Merkezi, bügün onun üzerinde diş hekimi ve alanında uzman kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

2016 yılında 7216 hasta tedavi edildi

Diş Sağlığı Merkezi’nin her geçen gün kapasitesini artırdığına dikkat çeken İşadamı Hasan Çokgül, geçen yıl tedavi ettikleri hasta sayısını açıkladı. Arnouville Diş Sağlığı Merkezi’nin 2016 yılında toplam 7 bin 216 hastayı tedavi ettiğini ifade eden Çokgül, bu rakamın her yıl arttığını ve  merkezin açıldığı  Mayıs 2014’ten bugüne toplam 20 bine aşkın hastanın tedavi edildiğini dile getirdi. Çokgül,  kendileri için asıl önemli olanın sayılardan ziyade güven ve hastaların memnuniyeti olduğunu belirtti.

Diş tedavisinde randevu çilesi ortadan kalktı

Fransız ve Türk hastaların güvenini kazanan sağlık merkezinin en büyük artılarından biri ise, merkezde Türk diş hekimlerinin ve Türkçe bilen personelin hizmet veriyor olması. Diş tedavisini uzun zamana yayan ve aylarca süren randevu bekleme dönemini kısaltan Arnouville Diş Sağlığı Merkezi, hastalarına acil müdahalede bulunarak, randevu çilesini ortadan kaldırmış durumda.

Türkçe tedavi, hastalarımıza güven veriyor

Diş Sağlığı Merkezi’nde Türkçe bilen diş hekimi ve personelin bulunduğunu dile getiren Türk Diş Hekimi Barış Çak, hastaların Türkçe kendini çok daha iyi ifade ettiğini ve bu sayede tedavi sürecinin çok daha etkin olduğunu ifade etti.  “Fransızca bilmeyen ya da Fransızca bilse dahi kendini anadilinde daha iyi ifade edebilen hastalarımız, bu imkandan çok memnun görünüyor.” diyen Çak, Türkçe bilen personelin sürekli hastaların yanında olmasının, hastalara ayrı bir güven verdiğine dikkat çekti.  Hastalara verilen bütün bilgi notlarının Fransızcanın yanı sıra Türkçe de olduğuna vurgu yapan Çak, “Bütün tedavi aşamalarımızı ve yaşanabilecek zorlukları hastalarımıza Türkçe anlatabiliyoruz. Hastalarımızın tedavi sürecinde yapmaları gerekenleri daha iyi anlatma imkanına sahibiz.” şeklinde konuştu.

“Küçük yaşta tedaviler çok önemli!”

Diş Sağlığı Merkezi’nde bütün diş tedavilerinin yapıldığını belirten Çak, çocuk ve ergenlik döneminde  diş sorunlarında uzman doktorların hizmet verdiğini aktardı. Diş tedavisinde estetik çözümler sunduklarını ve tel tedavisi sayesinde küçük yaşata görülen ağız sağlığı sorunlarının önemine vurgu yapan Çak, “Küçük yaşta yapılan müdahaleler çok önemli. Hastalarımızın ilerleyen yaşlarda daha saglıklı ve estetik görünüme sahip dişleri olması için her yaşta diş ve ağız sağlığına dikkat etmeleri gerekiyor. Merkezimizde 5 yaşındaki  bir çocuk hastamız ya da 70 yaşında yaşlı bir hastamız da alnında uzman hekim arkadaşlarımız tarafından tedavi edilebiliyor.” dedi.

CMU ve AME’lü hastalar tedavi ediliyor

Arnouville Diş Sağlığı Merkezi’nin Fransa’da faaliyet gösteren diğer kliniklerden hiçbir farkının olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi Çak, tedavi sürecinde hastaların Fransız Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (Securite Sociale) kendilerine sunduğu bütün imkanlaradan yararlanabildiğini ifade etti. Diş Sağlığı Merkezinde CMU başta olmak üzere AME ve diğer bütün özel (Mutuelle) sigorta sistemlerinin geçerli olduğunu dile getiren Çak, “ Hastalarımız tedavi sürecinde Fransa’nın kendilerine sunduğu bütün imkanları sağlık merkezimizde kullanabiliyor. CMU ya da AME ve diğer bütün sigortalı hastalarımızın tedavilerini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Telefon: 01 30 11 18 90  Adres: 11 Rue Jean Jaurès 95400 Arnouville

Ulaşım: RER D – Villiers le Bel Gonesse Arnouvill iki dakikalık yürüme mesafesinde

Leave a comment

Your email address will not be published.