Fransa’da 3 kadına sarkıntılık etmekle suçlanan şizofren Tük hakim karşısına çıktı.

Le Parisien gazetesi yayınladığı haberde 2009, 2010 ve 2013 yıllarında Paris’in güneyindeki  Viry-Grigny gölü kenarında spor yapan 3 kadına sarkıtılık ve cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 42 yaşındaki şahsın yargılanmasına başlandığını duyurdu. Esonne Mahkemesi’nde görülen davada sanık suçlarını itiraf etti.

Çocuk yaşta tecavüze uğradığını açıkladı

Zanlı, mahkemede kendisinin de küçükken tecavüze uğradığını söyledi. Türkiye’den ilk olarak Almanya’ya geldiğini belirterek  orada bir evlilik yaptığını bu evlilikten de bir çocuk sahibi olduğunu aktardı. Daha sonra eşinden boşanan sanık, önce Belçika’ya oradan da Fransa’ya geçtiğini söyledi. Fransa’da dil bilmediği için zorluklar çektiğini söyleyen zanlı, işlediği suçlar için de üzgün olduğunu ifade etti.

Zanlının şizofren olduğu açıklandı

Fransa’da kaçak durumda bulunan şahıs ile ilgili mahkemeye sunulan belgede, zanlının ‘şizofrenik eğilim’ gösterdiği kaydedildi.  Kaldığı Fleury-Mérogis hapishanesinde, diğer mahkumların tecavüz zanlısı olduğunu öğrendiği gerekçesiyle koğuşu değiştirilen 42 yaşındaki şüpheli hakkında mahkeme karar henüz açıklanmadı.

Leave a comment

Your email address will not be published.