Fransa ‘da dört Fransızdan üçünün ihtiyacını karşıladığı indirim sezonunu başladı. 11 Ocak’ta başlayan kış indirimleri 21 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Dört Fransız’dan üçü inidirim sezonunu bekliyor

Fransa’da artan ekonomik kriz indirim sezonunu dahada önemli hale getiriyor., Dört Fransızdan 3’ü ihtiyaçlarını karşılamak için indirim sezonlarını bekliyor. Bu dönemde yaşanan izdiham ise alışveriş yapmak için indirim sezonunu bekleyenlerin işini güçleştiriyor. İndirim sezonu internet üzerinden satış yapan şirketler tarafından da uygulanırken kalabalığa girmek istemeyen müşteriler için bu önemli bir tercih nedeni olabiliyor. Avrupa Birliği’nde vizesiz ulaşımın kolay olması ise özellikle sınır bölgelerdeki mağazalara komşu ülkelerinden gelenlerin sayısının artmasına neden oluyor.

İndirimler, Türklerin de yoğun ilgisini çekiyor

Hükümet indirim sezonunda vatandaşın dolandırılmasını önlemek için satıcıların, indirim sezonunda reyonlarda bulunan ürünlerin, indirimlerden önce daha yüksek fiyatlarla satıldığının belgelenmesi şartını mecburi tutuyor. İndirim sezonu, daha önce alışveriş için Türkiye’yi tercih eden Fransa’daki Türk tüketicinin de yoğun ilgisini çekiyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.