Fransa’da artan  polis şiddeti bu defa bir Türkü hedef aldı. Paris’in kuzey banliyösü Villetaneuse’de 19 yaşındaki Türk genci Kerim Akyüz’ü polislerin aracından indirerek dövdükleri iddia ediliyor.

Pazar gecesi Villetaneuse’de meydana gelen olayda, ehliyetsiz araç kullanan Türk genci polisler tarafından durduruldu. Türk gencin iddiasına göre, 6 kişi olduları belirtilen polisler, önce aracın camını kırdı, daha sonra da 19 yaşındaki Kerim’i araçtan aşağı indirerek dövdü. Olay sırasında Türk gencinin yanında oturan arkadaşı da kırılan camlar nedeniyle yaralandı.

8 gün iş göremez raporu verildi

Polisler, darp sonrası Akyüz’ü önce hastaneye götürdü. Türk genci, polislerin kendisine hastanede başını direksiyona vurduğu yönünde ifade vermesi için baskı yaptığını iddia etti. Burnu şişen ve çenesi yerinden oynayan Kerim’e hastanede 8 gün iş göremez raporu verildi. 19 yaşındaki genç hastane çıkışı da yine karakola götürülerek nezarette bekletildi.

Aile olayı yargıya taşıyor

Türk gencinin ailesi ise dayak olayının peşini bırakmayacağını belirtiyor. Kerim’in abisi Mehmet, nezarette bekletilen kardeşinin bilinçli olarak kendileriyle görüştürülmediğini de iddia ederken olayı yargıya taşıyacaklarını açıkladı. Bugün Epinay Sur Seine polis karakoluna giden Akyüz, kardeşini dövdüğünü iddia ettiği dayakçı polisler hakkında şikayette bulunduğunu kaydetti.

Leave a comment

Your email address will not be published.