in

Fransa Tarım Bakanlığı’ndan “Zehirli Yumurta” Açıklaması: “Fransa’da herhangi bir tehlike yok”

Zehirli yumurta skandalı Avrupa’nın ardından Fransa gündeminde. Tarım Bakanlığı Fransa’da herhangi bir tehlikenin olmadığını açıkladı.

Avrupa ülkelerinde skandala dönüşen zehirli yumurta konusu hakkında  Fransa Tarım ve Gıda Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık yetkilileri, “Şu noktada Almanya, Belçika ve Hollanda’yı kapsayan skandal ile ilgili Fransa’da herhangi bir tehlike yoktur.” ifedelerine yer verdi. Tarım Bakanlığı, Fransa’nın Belçika ile birlikte soruşturmalara devam ettiği belirtildi.

Zehirli yumurtaların Fransa’da satışa sokulması halinde, acil olarak  geri toplanacağına duyuruldu.

Almanya, Hollanda ve Belçika’da yumurtaya zehir bulaştığı tesbit edildi

Hollanda’nın ardından Belçika’da Fipronil maddesi bulunan milyonlarca zehirli yumurtanın piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

Hollanda hükümeti tüketicilere testler sonuçlanıncaya kadar yumurta yememeleri çağrısında bulundu. Hollanda 180 tavuk çiftliğini kapatırken,  Almanya’da Rewe ve Penny süpermarketleri Hollanda’dan gelen yumurtaları tezgahlarından kaldırdı.

Yurmutalarda ortaya çıkan Fipronil maddesi,  böcekleri yok etmede kullanılan kimyasal bir madde olduğu ve bu maddenin  AB’de  et, süt ve yumurtasından faydalanılan hayvanlarda kullanılması halen  yasaklamış durumda

What do you think?

0 points
Upvote Downvote
Haber Merkezi

Written by Haber Merkezi

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Comments

0 comments

Fransalı gurbetçi Gümüşhane’de kaza geçirdi. Anne hayatını kaybetti

Son dakika! Paris’te terör eylemi! 2’si ağır 6 yaralı var