Paris Republique (Cumhuriyet) Meydanı’nda süren gece eylemlerine alkol yasağı getirildi. “Nuit Debout” eylemlerine katılan gençlerin direnişini kırmayı hedefleyen yetkililer, çözümü gençlerin alkol kullanımını kısıtlamakta arıyor.

Mart ayından beri eylemcilerin merkezi haline gelen Paris Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen gece eylemleri bir türlü dinmek bilmiyor. Her gece meydanda toplanan kalabalık gurupların düzenlediği gösteriler polis müdehalesine sahne oluyor. Polisiye önlemler ile gece eylemlerinin önüne geçemeyen Fransız güvenlik yetkilileri yeni kısıtlamalara gidiyor. “Gece Ayakta” eylemlerine bir türlü engel olamayan Fransız makamları çareyi alkol yasağı getirmekte buldu.

Gençler “Gece Ayakta” eylemlerinden vaz geçmiyor

Paris terör saldırıların ardından üst düzey önlemler alan Fransız Hükğmeti, aldığı olağanüstü olağanüstü hal kararına rağmen durulmuyor. Ağır silahlı askerlerin devriye gezdiği Paris’te gençlerin başını çektiği halk protesto gösterilerine devam ediyor. “Sosyal Adalet Savunucuları” isimli gurubun, göz altılara ve sıkı güvenlik önlemlerinin durduramayacağı anlaşılınca, Fransız yetkililer son olarak içki yasağı uygulamasına gitti. Yetkililer, içki yasağı kararına gerekçe olarak alkol alan göstericilerin güvenlik güçlerine direnmesini ve saldırgan tutumunu gösteriyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.