Cumhurbaşkanı François Hollande, Istanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör eylemi için “iğrenç” ifadesini kullandı.

Kanlı saldırıyı çok sert şekilde kınadığını ifade eden Hollande, teröre karşı harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayarak, terörizm ve kaynaklarıyla mücadele için daha fazla işbirliği çağrısı yaptı.

VALLS: FRANSA TERÖRİZME KARŞI TÜRKLERİN YANINDADIR

Fransa Başbakanı Manuel Valls ise  havalimanı saldırısının ardından resmi twitter  hesabından yaptığı açıklamada barbarca saldırının kendisini dehşete düşürdüğünü ifade ederek, Valls ”Fransa terörizme karşı Türklerin yanındadır.” ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANININ AÇIKLAMASI: “ KORKUNÇ VE ALÇAK SALDIRI”

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault da Istanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırıyı en sert şekilde kınadığını duyurdu. Ayrault, ”Bu korkunç ve alçak saldırı, çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Fransa, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifa diler.”dedi. Fransa Dışişleri Bakanı, bu üzücü koşullarda terörle mücadelede Türkiye’nin yanında olduklarını da bir kez daha vurguladı.

Leave a comment

Your email address will not be published.