François Hollande’dan, bir yıl gecikmeli “Je suis Ahmed” pozu

Fransa, Charlie Hebdo’ya düzenlenen kanlı saldırının yıl dönümünde hayatını kaybendeleri anıyor. saldırılarının yıldönümünde olayda hayatını kaybedenleri törenle anıyor. Saldırıda hayatını kaybeden Müslüman polis memuru Ahmed Merabet öldüğü yerde saygı duruşunda bulunan Cumhurbaşkanı Fransois Hollande’ın “Je suis Ahmed” (Ben Ahmet’im) yazısının önünde durması dikkat çekti.

AMHED-MERABET-

Bir hafta sürecek olan etkinlikler kapsamında dün Cumhurbaşkanı François Hollande ilk olarak 11 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo dergisinin eski merkezinin önündeki törene katıldı. Saldırının gerçekleştiği binanın bulunduğu sokağın başına ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu bir plaket asıldı. İkinci plaket ise teröristleri durdurmaya çalışırken sokakta başından vurulan polis memuru Ahmed Merabet’in öldüğü yere konuldu.

Hollande, Müslüman bir polis memuru olan Merabet için saygı duruşunda bulundu. Cumhurbaşkanı’nın Fransız bayrağının renkleriyle yazılmış ‘Ben Ahmed’im’ yazısının önünde durması dikkat çekti. Hollande, daha sonra terör saldırısının hedefi olan markete giderek olayda hayatını kaybedenlerin aileleriyle görüştü. Anma haftası pazar günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenle sona erecek.

ahmed-hollande

Cumhurbaşkanı Hollande, saldırıda hayatını kaybeden polis Ahmed Merabet için saygı duruşunda bulunurken, yerdeki ‘Ben Ahmed’im’ (Je suis Ahmed) yazısı dikkat çekti. Hollande, daha sonra merhum polisin annesiyle tokalaştı

Leave a comment

Your email address will not be published.