Fransa’nın Toulouse şehrinde bir ev sahibi evinin bahçesinde bahçe işleri yaparken 2.Dünya savaşından kalan patlamamış bir top mermisi buldu

Toulouse şehrinde bir şahıs evinin bahçesinde 2.Dünya savaşından kalan patlamamış bir top mermisi buldu. Hemen polisi haberdar etmek yerine top mermisini alıp karakola götürünce olanlar oldu. Tüm mahalle saatlerce mahalle sakinlerinin girişine kapatıldı ve bomba imha uzmanları beklendi.

 

Şahıs top mermisini karakola getirdiğinde bir anda ne olduğunu anlayamayan polisler panik halinde mahalleyi kapatıp bomba imha ekiplerini beklediler. Mermiyi oraya getirmekle iyi bir şey yaptığı sanan ev sahibi ise yaptığı hatanın farkına polisin uyarılarıyla varabildi.

Bomba imha uzmanları yaptıkları incelemeyle bombanın patlama riski olmadığının anlaşılması üzerine mahalleli de rahat bir nefes aldı.

Polis bu tip 2.Dünya savaşından kalan patlamamış mermilerin zaman zaman gün yüzüne çıktığını böyle bir durumda vatandaşların acilen 17’yi aramaları gerektiğini kesinlikle temas etmemeleri ikazında bulunuyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.