Paris’te çalışan ve tatil için memleketi Denizli’ye giderken Sarayköy ilçesindeki orman yangınına müdahale için giden dozeri taşıyan tırla çarpışan LPG tankerinin patlaması sonucu 8 yaşındaki kızı Ece ile 4 yaşındaki oğlu Efe’yi kaybeden baba İbrahim Şama, çocuklarının yaşamını yitirdiğinden habersiz Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde hayata tutunmaya çalışıyor.

VÜCUDUNDA ikinci ve üçüncü derece yanıkların yanı sıra kırıklar olan İbrahim Şama, yaşadığı travma nedeniyle kazayı tam olarak hatırlamıyor. “En son anınız nedir” sorusuna, “Ailemle yemek yemiştik” yanıtını veren Şama, zar zor duyurabildiği sesiyle çok acı çektiğini anlatmaya çalışıyor. Eşini ve çocuklarını görmek istediğini söyleyen Şama, güçlükle “Ailemle olmak istiyorum, hepsini çok özledim, biraz beklesinler geleceğim” sözleriyle duygularını anlatıyor.

“Söylemek istediğiniz bir şey var mı” sorusuna Şama, “İnsanlar trafikte biraz daha dikkatli olsunlar. Ben çok acılar çekiyorum. Her tarafım yanmış, bunun sorumluları da başkalarıymış” diyerek tam olarak neler olup bittiğini hatırlamıyor.

VÜCUDUNUN YÜZDE 40’INDA YANIKLAR VAR

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi doktorlarından Burak Dede, hasta İbrahim Şama’nın korkunç kazada ağır şekilde yandığını ve İzmir’e ambulansla sevk edildiğini söyledi. İleri derecede yanık hastalarda metabolik sıkıntılar olduğunu belirten Dede, “Hastanın vücudunun yüzde 40’ında yanıklar var. Ayrıca sol kolunda ve kaburgalarında kırıklar mevcut. Yoğun bakımda takipleri ve tetkikleri yapıldı” dedi. İbrahim Şama’nın yaşaması için tüm tedavilerin uygulandığı belirten Dede, hastanın bir an önce toparlanmasını ümit ettiklerini dile getirdi.

PSİKİYATRİST VE PSİKOLOG EŞLİĞİNDE SÖYLENECEK

Şama’nın sadece fiziksel değil, psikolojik olarak da zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Dede, “Hasta yurt dışından tatile gelip böyle bir kaza ile karşılaştığı için büyük travma yaşamış. Sağlığı belli bir aşamaya gelinceye kadar çocuklarla ilgili durum bildirilmiyor daha sonra psikiyatrist ve psikolog eşliğinde kendisine bilgi verilecek” dedi.

Leave a comment

Your email address will not be published.