Paris’te düzenlenen terör eyleminde canlı bombaların kimlikleri açıklanmasının ardından teröristler hakkında çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Paris saldırılarında canlı bomba olarak kendini patlatarak onlarca belkide yüzlerce insanı katleden İbrahim Abdeslam’ın eski eşi Naima konuştu. Naima, Het Laatse Nieuws gazetesine eski eşi İbrahim Abdeslam hakkında bilgi verdi.

36 yasındaki Naima, 2004 yılında kendisinden 5 yıl daha genç olan İbrahim Abdeslam ile tanıştığını ve İbrahim’in ilk başlarda çok sakin birisi olduğuna söyledi. Naima şöyle konuştu: “Onu ilk tanıdığımda işsizdi ve iş bulacağının kolay olmayacağını anlamıştım. Günde en az dört kez esrar kullanıyor ve votka içiyordu. 2006 yılında evlendik ve küçük bir düğünümüz oldu. Hala bilmediğim nedenlerden dolayı İbrahim’in annesi ve babası düğünümüze katılmamıştı. Ara sıra geçici işlerde çalışıyordu ve günü onun dışında esrar kullanmak ile geçiyordu. Dünya onun umurunda değildi. Kendisini tanıdığım kadarıyla hiçbir zaman aşırı veya radikal düşüncelere sahip olmadı. Tanışmamızdan hemen önce hırsızlıktan dolayı iki kez hapse girdi, birisinde 3 ay diğerinde ise 6 ay hapsedildi.”

DİĞER CANLI BOMBANIN İKİ YÜZÜ

Paris saldırısında canlı bomba olarak kendisini patlatan 20 yasındaki Bilal Hadfi’nin 3 adet facebook hesabı olduğu ortaya çıktı. Bir hesabında plaj resimlerini paylaşarak kızların ilgi odağı olan Hadfi, diğer hesabında ise radikal düşünceli paylaşımlarda bulunuyordu.

Leave a comment

Your email address will not be published.