Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda iki ayrı patlama meydana geldi. Terör saldırısı olduğu belirtilen patlamada resmi olmayan bilgilere göre en az 2 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı. Yolcular güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı.

Belçika’da Brüksel Havalimanı’nda iki patlama meydana geldi. Patlamanın olduğu yerden dumanlar yükselirken resmi olmayan açıklamalara göre en az 2 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı. 

Patlamanın biri terminal binasında  diğeri apronda  meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airlines’in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti. 

Binanın dış camlarının tamamen kırıldığı, havalimanı tavanında kısmi çökme meydana geldiği ifade edilyor. 

OTEL HASTANEYE ÇEVRİLDİ

Patlamanın ardından havalimanı karşısında bulunan otel, sahra hastanesine çevrildi. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor. Havalimanında bulunan yolcular ise güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı. Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı.

TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU

Zaventem Havalimanı’nda tüm uçuşlar durdurulurken, havalimanına gelmesi daha önce planlanan uçuşlar başka havalimanlara yönlendirildi.

Leave a comment

Your email address will not be published.