Belçika polisi Audi’leri karıştırdı! Genç gurbetçi terör zanlısı oldu

Brüksel’deki terör saldırıları ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile tutuklanan genç  gurbetçi Metin Aydın serbest bırakıldı. Saldırıda kullanılan Audi marka araç yüzünden tutuklanan Aydın’ın aracını 9 ay önce sattığı, üstelik polisin aradığı Audi ile aynı model olmadığı ortaya çıktı.

Brüksel saldırılarına adı karışan ve şüpheli olarak aranan Metin Aydın’ın suçsuz olduğu anlaşıldı. Terör saldırıları ile hiç bir bağının olmadığı ortaya çıkan Aydın için Avrupa’nın bütün polis departmanlarına “Yanlış Alarm” mesajı geçildi.

22 yaşındaki inşaat işçisi Metin Aydın’ı Salı sabahı gerçekleşen Brüksel saldırılarının şüphelisi olarak arayan güvenlik yetkilileri,  Aydın’ın terör eylemleri ile hiç bir ilgisinin olmadığı doğruladı.

Terör eylemlerinde kullanıldığından şüphelinen Audi A4 marka otomobil yüzünden tutuklanan Aydın’ın suçsuz olduğu kısa zamanda anlaşıldı. Kendisine ait olmayan bir araç yüzünden tutklanmasına tepki gösteren Aydın, bütün dünyada ses getiren bir terör eylemi ile isminin bir arada geçmesine tepki gösteriyor. 

Kendisine ait olmayan otomobil yüzünden terör süphesiyle tutuklandı

Belçika’nın Kuzeydoğusunda Heusden-Zolder isimli küçük bir kasabada yaşayan Aydın, terör eylemlerinde kullanıldığı iddia edilen Audi A4 marka otomobil yüzülden tutuklandı.  Hakkındaki iddiaları “Çılgın bir hikaye” olarak değerlendiren Aydın, kendisine ait Audi S4 marka spor bir otomobilinin olduğunu fakat onu da 9 ay önce sattığını belirtti. Aranan aracın dahi kendi saattığı otomobil ile aynı model olmadığına dikkat çeken Aydın, daha önce sattığı aracın satış belgelerini göstermesinin ardından Çarşamba öğleden sonra serbest bırakıldı.

Türk kökenli bir Müslüman  olduğunu dile getiren Aydın, “Benim masum insanları öldüren bir örgütle hiç bir ilgim yok. Ben Belçikalıyım. Her gün filamenkçe konuşuyorum. Tuttuğum futbol takımı Diables Rouges. Bir işim var ve burada yaşıyorum. Abim inşaat sektöründe tanınmış biri. Benim ismim, adresim ve fotoğrafım bütün Avrupa’da. Ben, bir ölüm çetesi ile ortak gösterilmeyi asla kabul edemem.” dedi.

Federal Polis: “Aydın’ın terör olayları ile uzaktan yakında bir bağlantısı yok”

Heusden Federal Polis yetkilileri, Metin Aydın’ın Brüksel’de gerçekleşen terör eylemleri ile uzaktan yakından hiç bir ilgisinin olmadığını doğruladı. Soruşturmayı yürüten polislerin iddialarını temelsiz bulan yetkililer Aydın’ın Çarşamba günü öğleden sonra serbest bırakıldığını açıkladı.

Leave a comment

Your email address will not be published.