Geleceğin futbol yıldızlarını bulmak için seferber olan ‘Avrupa’nın Yıldızları’ ekibi 28 Mayıs’ta Paris’te olacak.  Avrupalı Türk gençlerini Türk futboluna kazandırmayı hedefleyen organizasyon,  5. Fransa seçmelerini Paris’in kuzey banliyölerinden Goussainville şehrinde gerçekleştirecek.

“Fransa’da kendini yetiştirmiş genç yeteneklerin Türkiye’deki takımlarda yer bulması hiçte zor değil” diyen Organizasyon sorumlusu Berkant Karlıdağ,  geçen yıl yapılan seçmelerden memnun ayrıldıklarını ve seçtikleri genç yeteneklerden birçoğunun şuan Türkiye’de top koşturduğunu aktardı. Avrupa’nın Yıldızları, yaptığı bir çok transfer ile teknik direktörlerin ve yöneticilerin yakından takip ettiği bir organizasyon olduğu ifade ediliyor.

Seçmelere katılan yetenekler şimdi Türkiye’de top koşturuyor

Organizasyonun başındaki tecrübeli isim Berkant Karlıdağ,  daha öndce gerçekleşen ‘Avrupanın Yıldızları’ seçmelerine katılan gençlerin bugün Türkiye profesyonel liglerinde top koşturduğunu belirtti.   Bu isimlerden Emre Akbaba’nın Antalyaspor’da ardından Alanyaspor’da ve Türk Milli Takımı’nda forma giymeyi başardını dile getiren Karlıdağ, “Kazim Dülger Alanyaspor’a, Murat Çelik’i Eskişehirspor’a, Murat Satin’i Gençlerbirliği ve Hacettepe Spor Külübü’ne, Muhammet Ali Doğan ve Noyan Öz’ü Elazığspor’a ve  Nazif Tekin’i de Balıkesirspor’a  kazandırdıklarını açıkladı.

Paris  seçmeleri Goussainville’de yapılacak

Avrupa’nın Yıldızları’ Paris futbol seçmeleri 24 Boulevard Paul Vaillant Couturier
95190 Goussainville adresinde yapılacak.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.