Estetik cerrahi alanında yeni çıkan bir rünün tanıtımı için Paris’te gerçekleştirilen konferansa katılan Dora Hospital Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahi alanında Türkiye’nin geldiği son noktayı değerlendirdi. Hastahane olarak, Birçok cerrahi uygulamada Avrupa’yı geride bıraktıklarını belirten Dağdelen, “Avrupalılar, burnunu artık Türk cerrahlara emanet ediyor.” dedi.

Uluslararası estetik cerrahi alanında geliştirilen yeni ürünlerin tanıtıldığı konferans için Paris’e gelen Dora Hospital Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, Türkiye’nin estetik cerrahi alanında geldiği son noktayı değerlendirdi. Türkiye’nin estetik cerrahi alanında birçok Avrupa ülkesini geride bırkatığını belirten Dağdelen, Türkiye’de son dönemlerde estetik ve plastik cerrahi operasyonlarındaki talebin hızla artığına dikkat çekerek, estetik cerrahi alannda Türkiye’nin dünyanın bütün ülkelerinden gelen hastalara kaliteli hizmet verebildiğini ve Avrupa’da yaşayan hastaların estetik operasyonlar için artık ilk tercihinin Türkiye olduğunu açıkladı.

fatih-dagdelen

Türkiye’nin dünyadaki imajına en olumlu katkıyı sunan sektörün, sağlık sektörü olduğunu vurgulayan Dağdelen, “Özellikle estetik ve plastik cerrahi alanında kazanılan başarılar, ülkemizin tanıtımına doğrudan katkı sunuyor. Uzmanlık alanımızda bu olumlu imaj katkısını daha net görebiliyoruz. Avrupa’dan gelen bütün hastlarımızın profiline baktığımızda , çevresinde tanınan, toplumsal konumları itibari ile biraz daha üst seviyede olan ve göz önünde bulunan bireylerin hayatlarına olumlu katkılar sunduğumuzda, bu olumlu katkı aynı zamanda ülkemizin imajınada yansıyor.”dedi.

Estetik kaygıların giderilmesi noktasında insanların maddi konulardaki kaygılarıdan ziyade güven kaygılarının daha ön plana çıktığını aktaran Dağdelen, “ İnsanın üzerinde sürekli taşıdığı ve görünüşünü etkileyecek değişikliklerin yapıldığı bir uzmanlık alanında hastalarımızın ilk aradığı özellik güven duygusu oluyor. Eğer daha önceki yaptığımız operasyonlar ve cerrahi müdehale sonrası sergilediğimiz hasta takibi sürecinde güven tesis etmeyi başardığımızda bu güven duygusu katlanarak büyüyor. Hastalarımızın Türk cerrahlarına olan güveni ise doğrudan Türkiye’ye olan güven olarak yansıyor. Bu bağlamda sağlık sektörünün ve bizim uzmanlık alanımız olan estetik ve plastik cerrahi alanının ülkemize uzun vadede getirileri oldukça önemli.” şeklinde konuştu.

“Birçok cerrahi uygulamada Avrupa’yı geride bırakmış durumdayız”

plastik-cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi alanında dünyada gelinen son noktayı değerlendiren Dağdelen, başta kendi hastahaneleri Dora Hospital olmak üzere Türkiye’deki bir çok hastahanede uygulanan cerrahi uygulamaların, Avrupa’nın büyük ülkelerinden daha başarılı uygulandığına dikkat çekti. Başarı oranlarının diğer ülkelere kıyasla çok ileride olduğunu vurgulayan Dağdelen, “ Birçok cerrahi uygulamada Avrupa’yı geride bırakmış durumdayız. Avrupa’daki meslektaşlarımız da bu durumun farkında. Arık İstanbul, sağlık sektörünün ve estetik cerrahinin dünyadaki başkenti konumunda.” ifadelerini kullandı.

“Avrupalılar, burnunu artık Türk cerrahlara emanet ediyor.”

Avrupa’dan gelen hastaların büyük bölümünün burun ameliyatları için Türkiye’ye geldiğini dile getiren Dora Hospital Estetk ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, hastahanelerinde bir çok estetik operasyonun yapıldığını fakat Avrupadan gelen hastaların özellikle burun ameliyatları için Dora Hospital’i tercih ettiğini aktardı. Burun ameliyatı gerçekleşen hastaların büyük bölümün Türkiye’den mutlu ayrıldığına dikkat çeken Dağdelien, “ Avrupalı hastalarımız burun ameliyatları için Türkiye’yi tercih ediyor olması tesadüf değil. Bu ülkemizin ve uzman doktorlarımızın geldiği noktayı gösteriyor. Avrupalılar, burnunu artık Türk cerrahlara emanet ediyor.” şeklinde konuştu.

Saç ekiminde Dünya’da rakibimiz yok!”

saç-ekimi

En çok rağbet gören diğer bir estetik operasyonun ise saç ekimi olduğunu belirten Dağdelen, bu alanda Avrupanın hatta Dünyanın bile Türkiye ile boy ölçüşemeyecek durumda olduğunu iddia etti. Fransa’da eğitim vermek için birçok hastahanede saç ekimi operasyonlarını incelediğini ve durumun ülkemizle kıyaslanamayacağını  ifade eden Dağdelen, “ Fransa’daki hekim arkadaşlarımız bizim yakaladığımız sonuçlara inanınamıyor. Saç ekiminde kendi hastahanemiz, Dora Hospital olmak üze bir çok hastahanede yapılan operasyonlar, dünyada yapılan saç ekimlerinden çok ileri bir durumda. Bu gerçeği bütün dünya kabul etmiş durumda. Saç ekiminde Dünya’da rakibimiz yok!” dedi.

“Yılda en az 5 defa Fransa’da hastalarımızla buluşuyorum.”

Estetik ve plastik cerrahide operasyon sonrasının en az operasyonun kendisi kadar önemli olduğunu dile getiren Dağdelen, operasyon sonrası yurtdışındaki hastaları ile sürekli görüştüklerini belirtti. “Bu nedenle yıl içerisinde çok sayıda yurdışı seyehatler gerçekleştriyoruz. Bu yıl 5 defa Fransa’da hastalarımızla biraraya geldik ve şikayetlerini dinledik. Bu durum estetik operasyonlarda çok önemli. Hasta takibi ve hastamızın memnuniyetini ve şikayetlerini operasyon sonrası da takip etmeyi, yaptığımız işin bir parçası olarak görüyoruz.” ifadelrini kullandı.

“Gurbetcilerimiz, sağlık sektörünün fahri elçileri konumunda.”

Avrupa’da yaşayan Türkleri, sağlık sektörünün fahri elçileri olarak gördüğünü belirten Dağdelen, “Avrupa’da yaşayan gurbetçiler, sağlık sektörü için çok hayati önem taşıyor. Avrupa’da yaşayan Türk hastalarımızın operasyon sonrası memnun ayrılması doğal olarak çevrelerine de yansıyor. Çevrelerinde bulunan yabancılar, Türkiye’yi gurbetçilerimizin üzerinden görüyor. Bu etkileşim çok etkin bir tatınıtım imkanını. Hastahanemize gelen yabancı hastalarımızın büyük bir bölümünün daha önce Türkiye’de estetik operasyon geçirmiş bir gurbetçi ile ilişkili olduğunu görüyoruz. Bu nedenle Avrupalı Türkler sektörümüz için birer fahri elçi görevi üstlenmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Leave a comment

Your email address will not be published.