Uzun zamandır beklenen Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone SE tanıtıldı. Apple’ın ‘Let Us Loop You In’ adını verdiği lasmanı Kaliforniya’da yapıldı. iPhone 4 SE’nin satış tarihi ve fiyatı da belli oldu.

Yeni İphon SE’nin özellikleri:

4 inç’lik ekrana sahip olan iPhone SE’de 64 bit A9 işlemci ve M9 hareket yardımcı işlemci yer alıyor. 12 megapiksel kameraya sahip olan yeni iPhone modeli çift tonlu flaş ve odaklanma pikselleri gibi özelliklerle raflardaki yerini alıyor. iPhone SE’nin ön yüzünde de flaşa yer veren Apple, arka kamerada ise 4K video çekimine imkan veren 12 megapiksellik bir kamera kullanmış. 123.8 x 58.6 x 7.6 mm boyuta sahip olan cihaz 1 GB Ram’e sahip olacak. iPhone SE’nin bataryası ise 1.6420 mAh.

iphone-se-karsilastirma

31 Mart’da şatışa çıkıyor

24 Mart tarihinde ön sipariş yoluyla satışa sunulması planlanan iPhone SE’nin doğrudan satışı ise 31 Mart’ta başlayacak ve ilk etapta 110 ülkede cihaz satışa sunulmuş olacak. iPhone SE’nin fiyatları ise 16 ve 64 GB olmak üzere iki farklı modeli olan iPhone SE’nin fiyatları sırasıyla 399 ila 499 euro olacak.

Leave a comment

Your email address will not be published.